Kraków Live Festiva​l: Alt-J i Ellie Goulding
» » Kraków Live Festiva​l: Alt-J i Ellie Goulding

Kraków Live Festiva​l: Alt-J i Ellie Goulding

Poznaliśmy pierwszych wykonawców, którzy wystąpią podczas tegorocznej edycji Kraków Live Festival. 18 sierpnia w Krakowie zagrają Alt-J i Ellie Goulding

 

Kraków Live Fetival ogłosza pierwszych wykonawców! W dzień ogłoszenia płytowych planów ALT-J (pisaliśmy o tym TUTAJ), pierwszą myślą było – który polski letni festiwal zagospodaruje tę formacje i wkomponuje go w swój lineup. Na odpowiedź nie czekaliśmy długo! ALT-J będą jedną z gwiazd Krakowiskiego festiwalu! Prócz nich, organizatorzy potwierdzili występ Ellie Goulding.

Alt-J, czyli ikona współczesnej alternatywy, właśnie szykuje sie do wydania swojego trzeciego albumu – “Relaxer”, który pojawi się w sprzedaży już 9 czerwca. W sieci pojawił się właśnie pierwszy singiel “3WW” zapowiadający najnowszy krążek. Z tej okazji brytyjskie trio powraca do koncertowania i już w sierpniu pojawi się na Kraków Live Festival! To kolejny raz kiedy muzycy pojawią się na polskiej scenie.

Ellie Goulding nie trzeba specjalnie przedstawiać – trzy albumy, kilka niekwestionowanych światowych przebojów (w tym znakomity utwór ze ścieżki dźwiękowej do “Pięćdziesięciu twarzy Greya” – “Love Me Like You Do”) i miliony oddanych fanów. Brytyjska wokalistka zadebiutowała w 2010 roku albumem “Lights”, ciepło przyjętym zarówno przez publiczność jak i krytyków, stając niejako na czele nowej fali artystek, które zaczęły znacząco wpływać na kształt sceny muzycznej, by wymienić tylko La Roux i Florence Welch. Brytyjska piosenkarka zakończyła niedawno trasę koncertową „Delirium” i postanowiła zrobić sobie krótki odpoczynek. Nie trwało to jednak za długo, ponieważ gwiazda ogłosiła właśnie swój festiwalowy powrót.

 

Kraków Live Festival 2017 odbędzie się w dniach 18-19 sierpnia. Bilety na festiwal trafią do sprzedaży 8 marca o godzinie 15:00.