Jarocińskie Rytmy Młodych – szansa dla młodych zespołów
» » Jarocińskie Rytmy Młodych – szansa dla młodych zespołów

Jarocińskie Rytmy Młodych – szansa dla młodych zespołów

Kategoria: Festiwale | 0

Ruszają Jarocińskie Rytmy Młodych, konkurs dla młodych zespołów, w którego jury zasiadają Piotr Metz, Krzysztof Zalewski, Michał Wiraszko oraz Tomasz Jankowski

 

Jak już pisaliśmy wcześniej, 14-16 lipca to data kolejnej edycji Jarocin Festiwalu. 2017 rok przyniesie wiele zmian,
o których poinformował na niedawnej konferencji prasowej organizator festiwalu – Spichlerz Polskiego Rocka. Zamiast jednej dużej sceny, pojawią się dwie główne i kilka mniejszych, osadzonych w centrum miasta. Zmieni się także profil muzyczny. O tym kto wystąpi w tym roku w Jarocinie, współdecydować będą ambasadorzy imprezy – Wojciech Waglewski, Fisz i Emade, a także Krzysztof Zalewski.

Wiodącą rolę przedsięwzięcia odegra konkurs Jarocińskie Rytmy Młodych, który rusza 1 marca, a swój finał będzie miał pierwszego dnia festiwalu na głównej scenie.  W puli nagród, na laureatów czeka również udział w jesiennej trasie koncertowej jednej z gwiazd festiwalu jako zespół supportujący, nagranie singla, a także profesjonalna obsługa medialna przy jego premierze!

Odbywające się od początku lat 70-tych XX wieku Wielkopolskie Rytmy Młodych były jednym z pierwszych i głośniejszych przeglądów debiutantów. To właśnie z nich narodził się festiwal, o którym usłyszał cały świat i który ukonstytuował polską scenę muzyczną na kolejne dekady. Tu debiutowali m.in. Kasia Nosowska, Muniek Staszczyk, Tomek Lipiński, Paweł Kukizi wielu innych. W tym roku Jarocin ponownie mocno stawia na młodych, chcąc odkrywać nową muzykę i dawać szansę na rozwój kariery najzdolniejszym artystom młodego pokolenia.

Zgłoszenia do konkursu Jarocińskie Rytmy Młodych rozpoczną się 1 marca na stronie www.rytmy.jarocinfestiwal.pl. Rejestracja potrwa do 22 marca. Następnie jury w składzie: Piotr Metz, Krzysztof Zalewski, Michał Wiraszko oraz Tomasz Jankowski (koordynator JRM) wyselekcjonuje 50 najciekawszych wykonawców. W kolejnych etapie internauci wybiorą spośród nich 20 artystów, którzy będą miały okazję zaprezentować się na czterech koncertach półfinałowych:

30.04 – Ruda Śląska (Klub Druid)

06.05 – Gdańsk (Wydział Remontowy)

14.05 – Poznań (KontenerART)

27.05 – Warszawa (Muzyczne Studio Polskiego Radia im. A. Osieckiej)

O zwycięstwie w każdym półfinale zadecyduje jury – oglądające na żywo występy każdego z zakwalifikowanych. Czwórka finalistów, z których wyłoniony zostanie ostateczny zwycięzca, zagra na głównej scenie pierwszego dnia Jarocin Festival. Młodzi wykonawcy – nie ma na co czekać, warto się zgłaszać!

Przypominamy, że ruszyła także sprzedaż karnetów na imprezy. Trzydniowy bilet kosztuje 150 zł, a jednodniową wejściówkę dostaniemy już za 80 zł.