Tauron Nowa Muzyka Katowice: SOHN
» » Tauron Nowa Muzyka Katowice: SOHN

Tauron Nowa Muzyka Katowice: SOHN

Kategoria: Festiwale | 0

SOHN zasila lineup festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice! Między 6-9 lipca 2017 roku w katowickiej Strefie Kultury zobaczymy m.in. Róisín Murphy, The Cinematic Orchestra, Gold Panda i Ry X.

 

Organizatorzy festiwalu ogłosili właśnie nazwę kolejnego artysty, który wystąpi w lipcu w Katowicach. Będzie nim SOHN, który znany jest już tauronowej publiczności – w 2014 roku zastąpił podczas koncertu otwarcia Cheta Fakera. SOHN to nietuzinkowy wokalista, który porusza się na styku niezależnego R&B, popowej ballady i wrażliwej elektroniki. Jego delikatne, pełne duszy piosenki bliskie są nagraniom Jamesa Blake’a i Jamiego Woona. To także producent, kompozytor i autor tekstów, który tworzył utwory m.in. na płytę Rihanny. SOHN, który naprawdę nazywa się Christopher Michael Taylor, urodził się w zachodnim Londynie, przez lata tworzył w Wiedniu, a obecnie mieszka w Kalifornii. Od internetowego debiutu w 2010 roku, muzyka SOHNa zdążyła zaintrygować fanów na całym świecie, katapultując artystę do roli gwiazdy alternatywnego popu. SOHN nagrał dwa dobrze przyjęte albumy dla kultowej wytwórni 4AD – „Tremors” z 2014 roku i  tegoroczny „Rennen”. Podczas Tauron Nowa Muzyka Katowice 2017 artysta zaprezentuje przekrój wieloletnich dokonań na żywo.

 

Tauron Nowa Muzyka Katowice od 12 lat lączy postindustrialne lokalizacje z futurystycznymi dźwiękami. To czołowe wydarzenie muzyczne w Polsce, prezentujące co roku najciekawszych debiutantów i największych klasyków współczesnej elektroniki, ale także artystów jazzowych, rockowych i hiphopowych. Wśród zapraszanych gości nie brakuje także przedstawicieli ambitnego popu. Między 6-9 lipca 2017 roku katowicka Strefa Kultury ponownie zamieni się w pulsującą dźwiękiem strefę festiwalową.

 

 

Trwa sprzedaż karnetów na festiwal. Karnet 2-dniowy to koszt 230 zł, karnet 3-dniowy zakupimy w kwocie 300 zł. Promocyjna cena karnetów 2-dniowych obowiązuje do końca marca. Karnety 3-dniowe można nabyć tylko na Ticketpro.pl oraz w NOSPR, który sprzedaje je również online na stronie bilety24.pl. Warto pospieszyć się z decyzją o zakupie, bo ich liczba jest ograniczona!

 

 

Dotychczas ogłoszeni artyści 12. edycji:

Róisín Murphy (IE)
The Cinematic Orchestra (UK)
SOHN (UK)
Gang Gang Dance (US)
Ry X (AU)
Gold Panda (UK)
Luke Vibert (UK)
Michael Mayer (DE)
Christian Löffler & Mohna A/V live (DE)
Romare full live band (UK)
Mall Grab (AU)
Lucy (IT)
Paula Temple (DE)
Yussef Kamaal (UK)
I-F (NL)
Palms Trax (UK)
Thomas Brinkmann (DE)
Porter Ricks (DE)
Princess Nokia (US)
Fisz Emade Tworzywo (PL)
Ten Typ Mes (PL)
Food & Hilde Marie Holsen (UK/NO)
Aux 88 (US)
Dr. Rubinstein (DE)
Ho99o9 (US)

 

 

Więcej szczegółów na temat nadchodzącej 12. edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice można znaleźć na stronie: www.festiwalnowamuzyka.pl/.