Colours of Ostrava 2017: Justice
» » Colours of Ostrava 2017: Justice

Colours of Ostrava 2017: Justice

Justice dołączają do składu artystów festiwalu Colours of Ostrava 2017!

Okrzyknięci następcami Duft Punk, jeśli chodzi o francuską scenę electo. Świat poznał ich dzięki świetnemu debiutowi z krążkiem „†” w 2007 roku. Tym albumem Justice wyraźnie zarysowali muzyczną ścieżkę, którą będą podążać, a ona okazała się słabo przetartym szlakiem w gąszczu electro brzmień. Mimo tego, ich twórczość i wizerunek poszły w stronę ciężkiego rocka, a nawet metalu.

Istnieje bardzo niewiele zespołów, których debiutancki album robi światową furrorę, niemal natychmiast przemieniając zespół w stadionowe gwiazdy. Justice podobny sukces osiągnęli w 2007. Ich pierwszy krążek „†” przyniósł nominację do MTV Video Music Awards, dwie nominacje do Grammy, czołowe miejsca w line-upach największych festiwali na świecie, a także przemienił duet w jedną z największych formacji tanecznych na świecie. Tajemnica sukcesu krążka tkwi częściowo w genialnych klubowych hitach, dzięki czemu ich muzyka rozbrzmiewa na parkietach całego świata aż do dziś. Drugim ważnym elementem jest ich mroczna strona – nikt wcześniej nie stworzył tak spójnego wizerunkowo i brzmieniowo materiału. Wplątanie w dance rocka, metalu czy funku brzmi dziwnie? Tak, ale to działa! Do tego ich niesamowita energia podczas występów na żywo, która podrywa do tańca absolutnie wszystkich słuchaczy.

 

Po pięciu latach Justice powracają w chwale z trzecim studyjnym albumem. Krążek zatytułowany „Woman” został podsumowany jako „Niemal idealne nagrania do tańca” (NME). Justice za sprawą unikalnych i ponadczasowych dźwięków zaostrzyli brzmienie jeszcze bardziej. Obecnie z pewnością można stwierdzić, że mamy do czynienia z jednym z najbardziej oryginalnych zespołów, nie tylko w gatunku muzyki tanecznej. Zespół po raz pierwszy wystąpi w Republice Czeskiej.

 

Colours of Ostrava 2017

GDZIE: Dolne Witkowice, Ostrawa (Czechy)
KIEDY: 19-22 lipca 2017 (środa – sobota)
WWW: www.colours.pl
FB: www.fb.com/ColoursPL
BILETY: www.joyStore.pl/Colours
INSTAGRAM: www.instagram.com/colours.pl