SO!MUSIC

NOWA STRONA MUZYKI

Audioriver

VII Konferencja Muzyczna Audioriver w Łodzi

Po Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie i Trójmieście, edukacyjny projekt festiwalu Audioriver tym razem odwiedzi Łódź.

8 kwietnia tego roku czeka nas seria spotkań i wykładów, podczas których dowiemy się m.in., jak wygląda codzienność promotora oraz czy emigracja to dobry pomysł, gdy żyje się z muzyki. “Pomimo dojrzałego już wieku, nasz projekt to wciąż unikalna inicjatywa na polskiej mapie wydarzeń” – mówi o konferencji rzecznik prasowy Audioriver, Łukasz Napora.

Od rozmowy na temat jednego z najpowszechniejszych w branży zawodów rozpocznie się zresztą tegoroczna konferencja. “BURN Energy prezentuje: rzeczywistość promotora” będzie dyskusją o realiach pracy osób organizujących koncerty, wydarzenia klubowe i festiwale. Bohaterami panelu będą: Tomek Waśko z jednej z najbardziej prężnie działających agencji koncertowych, Go Ahead i współtwórca festiwalu showcase’owego Spring Break; Dawid Rakowski – manager artystyczny jednego z wiodących polskich klubów, poznańskiego Projektu Lab oraz Leon – reprezentant Audioriver, odpowiadający m.in. za booking artystów.

Drugą debatą dnia będzie dyskusja “Czy wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma?”, czyli zetknięcie opinii naszych rodaków, którzy działają na zagranicznych rynkach muzycznych oraz głosów cudzoziemców, którzy przyjechali do Polski i tu kontynuują karierę zawodową. W spotkaniu udział wezmą dwaj Brytyjczycy mieszkający w Polsce: Kev Fox – artysta wytwórni Kayax, znany m.in. ze współpracy ze Smolikiem oraz Tony Duckworth – general manager na Polskę i Europę Środkową firmy wydawniczej PIAS. Inną perspektywę przedstawi m.in. nasza rodaczka mieszkająca obecnie w Berlinie: managerka słynnego duetu Catz’n Dogz, Maria Shepheard. Lista bohaterów tej debaty nie jest jeszcze zamknięta.

Nie jest to jeszcze pełny program VII Konferencji Muzycznej Audioriver. Ostatni element organizatorzy podadzą za około dwa tygodnie.

Wydarzenie rozpocznie się o 10:00 w Auli 0 na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Bilety w cenie 10 zł są już dostępne na www.audioriver.pl w zakładce Konferencja oraz w salonach Empik w całej Polsce. Tradycyjnie po Konferencji odbędzie się także after party, a szczegóły tego wydarzenia poznamy wkrótce.