Jarocin Festiwal 2017: Fisz Emade Tworzywo, Krzysztof Zalewski, Happysad i inni
» » Jarocin Festiwal 2017: Fisz Emade Tworzywo, Krzysztof Zalewski, Happysad i inni

Jarocin Festiwal 2017: Fisz Emade Tworzywo, Krzysztof Zalewski, Happysad i inni

Rozpoczęło się odliczanie do tegorocznej edycji Jarocin Festiwal. Poznaliśmy pierwszych artystów, datę festiwalu oraz kilka nowości, które pojawią się w tym roku w ramach wydarzenia.

Pierwszymi artystami festiwalu są Ambasadorzy. Fisz Emade Tworzywo zagrają w Jarocinie materiał ze swojej ostatniej płyty „Drony”. Wojciech Waglewski razem z Voo Voo przygotuje specjalny koncert z zaproszonymi gośćmi, którzy jeszcze przez chwilę pozostaną tajemnicą. Krzysztof Zalewski natomiast pojawi się na festiwalu w dwóch odsłonach, najpierw prezentując solowy materiał, a później przewodząc w tegorocznym motywie wydarzenia poświęconym postaci Czesława Niemena. Oprócz Ambasadorów, do grona artystów Jarocin Festiwal 2017 dołączają: Wojciech Mazolewski Quintet, Happysad, Decapitated, Kaliber 44, Natalia Przybysz oraz Mitch&Mitch.

Nowością festiwalu jest motyw, czyli jeden dzień poświęcony specjalnym wydarzeniom ze swojej przeszłości. Tegoroczny festiwal przyjmie motyw: NIEMEN, upamiętniając jedyny koncert Czesława Niemena w Jarocinie w roku 1987 poprzez koncerty, wystawy i spektakle teatralne.

Olbrzymią tegoroczną nowością są przenosiny festiwalu do przestrzeni miasta. Z typowej imprezy na obrzeżach, Jarocin Festiwal stanie się imprezą miejską w pełnym tego słowa znaczeniu. Wydarzenie odbędzie się w dniach 14-16 lipca.