Miuosh zapowiada nowy album. Wśród gości m.in. Katarzyna Nosowska, Piotr Rogucki i Organek!
» » Miuosh zapowiada nowy album. Wśród gości m.in. Katarzyna Nosowska, Piotr Rogucki i Organek!

Miuosh zapowiada nowy album. Wśród gości m.in. Katarzyna Nosowska, Piotr Rogucki i Organek!

Kategoria: Zapowiedzi | 0


16 marca pojawi się w sprzedaży najnowsza płyta Miuosha – „POP.”. Na płycie będzie można usłyszeć m.in. Katarzynę Nosowską, Tomka Organka, Piotra Roguckiego oraz Bajm.

 

Najnowszy album Miuosha – „POP.” – to płyta niezwykle różnorodna muzycznie. Na poziomie warstwy tekstowej wydawnictwo jest bardzo spójne – wszystkie utwory układają się w jedną intrygującą historię, w którą słuchacz zagłębia się już od pierwszego tekstu. Zabawa konwencją i eksperymentowanie zaczynają się na poziomie warstwy muzycznej. Dzięki współpracy z muzykami z odmiennych artystycznie rejonów, udało się stworzyć album, na którym łączą się ze sobą różnorodne gatunki i style. Na płycie Miuoshowi towarzyszą wykonawcy, którzy do tej pory nie byli kojarzeni z rapem – między innymi: Katarzyna Nosowska, Tomek Organek, Piotr Rogucki czy SOXSO. Jest zatem trochę eterycznie i trochę rockowo. POP. to album, który nie daje się zaszufladkować i wepchnąć w sztywne ramy – każdy z zaproszonych muzyków wniósł do niego swoje artystyczne doświadczenia, które sprawiają, że płyta to prawdziwa muzyczna uczta.

 

– Ostatnie dwa lata były dla mnie czasem niezwykłych artystycznych kolaboracji. Niejednokrotnie zdarzało mi się współpracować z muzykami, którzy pochodzą z zupełnie innych światów… Wszystkie te spotkania miały wpływ na powstanie płyty, o której z pewnością nie można powiedzieć, że jest standardowym albumem rapowym. To wydawnictwo bardzo eklektyczne, na którym razem z zaproszonymi gośćmi bawimy się konwencją i eksperymentujemy z różnymi dźwiękami. Dzięki tym spotkaniom praca nad płytą ‘POP.’ była jednym z najciekawszych doświadczeń na moim koncie – mówi Miuosh

 

Album składa się z 11 utworów. Za warstwę muzyczną, oprócz Miuosha i muzyków z FDG. Orkiestry, odpowiadają Michał Fox Król, Smolik, Myslovitz, Maciej Sawoch i Fleczer. Na albumie usłyszeć będzie można również efekty współpracy z zepołem Bajm, Katarzyną Nosowską, Myslovitz i Kasią Gołomską, Piotrem Roguckim, SOXSO czy Tomkiem Organkiem. Autorem wszystkich tekstów jest Miuosh. Za projekt okładki odpowiada Forin.

 

Wydawnictwo można zamawiać już od 16 lutego na miuosh.com i fandangorecords.com. Przedsprzedażowa wersja albumu jest wydaniem, które z czasem będzie powiększać swoją zawartość. Do albumu w wersji preorderowej dodany będzie plakat z autografem Miuosha oraz limitowany POP.ticket – bilet umożliwiający zalogowanie się na specjalnej stronie internetowej, dzięki której osoby, które zakupiły album w przedsprzedaży uzyskają dostęp do niepublikowanych materiałów video, remixów, pojawiających się z czasem nowych utworów, klipów, relacji oraz akcji specjalnych.

Od 16 marca płyta będzie dostępna w sklepach Empik.

 

Zanim będziemy mogli posłuchać pierwszych dźwięków zapowiadających najnowszy album Miousha, sprawdźcie jak artysta poradził sobie z kultowym numerem T.Love, nagranym w ramach akcji T.Cover z okazji 35-lecia zespołu.