NADZIEJE 2017 Plebiscytu SO!MUSIC 2016 [wyniki]
» » NADZIEJE 2017 Plebiscytu SO!MUSIC 2016 [wyniki]

NADZIEJE 2017 Plebiscytu SO!MUSIC 2016 [wyniki]


To już finał Plebiscytu SO!MUSIC 2016! To właśnie Wy, nasi czytelnicy, wybraliście artystów, płyty, wydarzenia i klipy, które zasługują na największe uznanie. Ogłosiliśmy już zwycięzców dziesięciu kategorii Plebiscytu SO!MUSIC 2016, dziś ogłaszamy wyniki ostatniej, tej najważniejszej – NADZIEJE 2017!

 

Głosowanie zamknięte, głosy podliczone! Przyszedł czas na ogłoszenie werdyktu! Z wielką przyjemnością prezentujemy Wam dziś wyniki ostatniej i wyjątkowej kategorii Plebiscytu SO!MUSIC 2016 – NADZIEJE 2017! Zwycięzców innych kategorii możecie sprawdzić TUTAJ

 

Kategoria Nadzieje Plebiscytu SO!MUSIC ma za zadanie prezentować i wspierać młodych, debiutujących artystów, którzy dopiero stawiają swoje pierwsze kroki na scenie muzycznej. Nie wszystkim udało się wdrapać na szczyt notowania, ale głęboko wierzymy, że ten rok będzie należał także do nich i pokładamy w nich nasze nadzieje, mowa tutaj o projektach: joan, KVBA, Melika i Suumoo, które wyróżniliśmy naszymi nominacjami. Wy również ich wspierajcie – postawcie lajka przy ich profilu, pokażcie znajomym, przychodźcie na ich koncerty, kupujcie ich płyty – zasługują na to i bardzo tego potrzebują.

 

 

NADZIEJE 2017 PLEBISCYTU SO!MUSIC 2016:

 

7. PEPE.

 

 

Pepe. to kolejny artysta, który udowadnia, że polska elektronika ma się świetnie. Urzeka wysmakowaną selekcją prezentowanych dźwięków, a przede wszystkim ogromną muzyczną wrażliwością. Chociaż ma na swoim koncie dwie świetne EP-ki, współpracę z wytwórnią Flirtini oraz kolaboracje z Patrickiem the Panem i Izą Lach, to mamy wrażenie, że jego postać wciąż nie zaistniała w świadomości wystarczającej liczby słuchaczy. Mamy nadzieję, że 2017 okaże się dla Piotrka rokiem przełomowym w muzycznej karierze!

 

Facebook | YouTubeSoundcloud

 


 

 

 

6. SEALS

 

Seals to młody duet z Cieszyna, który tworzy Magda Kluz i Wojtek Kiełbicki. Ich debiutancka EPka “The Hand On His Face” ukazała się w listopadzie zeszłego roku i wywołała niemałe poruszenie. Oprócz muzyki zespół zadbał takze o doskonałą jej oprawę – do każdego z 7 utworów powstał osobny, niepowtarzalny teledysk. Ich muzyka zwyczajnie urzeka prostym przekazem, zarówno jeśli chodzi o melodie, jak i o teksty. Szczerość i autentyczność to na razie największa siła zespołu. Jesteśmy przekonani, że w 2017 roku mocno namieszają i mocno im w tym kibicujemy!

 

Facebook | YouTubeSoundcloud


 

5. SALK

 

 

Jesteśmy przekonani, że pozycja SALK w Plebiscycie SO!MUSIC 2016 jest lekko niedoszacowana. Dla nas bez wątpienia są jednym z liderów tego zestawienia. Ich początki nie są skromnym dorobkiem – mają na koncie występ w Opolskich Debiutach, miano laureata Konkursu Skoda Auto Muzyka, kontrakt płytowy z Nextpop Label i pokaźne grono wiernych fanów. Osiągnęli to wszystko zaledwie w kilka miesięcy! Co przyniosą kolejne? Jesteśmy pewni, że sporo dobrego. Wiążemy z nimi spore nadzieje w kontekście nadchodzącego 2017 roku i jesteśmy na 100% przekonani, ze ich nie zawiodą!

 

Facebook | YouTubeSoundcloud

 


 

4. NOŻE

 

 

Noże są dopiero na początku swojej muzycznej drogi, jednak to co do tej pory zaprezentowali mocno fasynuje. Charakterystyczny melodyjny wokal, niebanalne teksty w języku polskim, ściana gitar, pulsujący syntezator, mocna rytmika i melancholia – to elementy składowe ich brzmienia. Propozycja nie tylko dla miłośników szeroko pojętej zimnej fali, ale dla każdego, kto ceni w muzyce świeżość i nieoczywistość. Zapowiada sie ciekawie, z niecierpliwością czekamy na więcej! Bardzo nas cieszy Wasz werdykt – Noże zajmują 4. pozycję Plebiscytu SO!MUSIC 2016 w kategorii NADZIEJE 2017!

 

Facebook | YouTubeSoundcloud

 


 

3. SONBIRD

 

 

Kolejni młodzi i bezczelnie zdolni. Ich muzyka uzależnia, a to co ją cechuje to naturalność, autentycznosć i uniwersalność. Bezapelacyjnie najsilniejszą stroną tego projektu jest wokal, który niesie potężny ładunek emocjonalny. Trafił on na grunt zgrabnych kompozycji, które potrafią długo rozbrzmiewać w głowie. Mają pomysł na siebie i jeśli konsekwetnie będą go realizować, sporo osiągną. W sierpniu tego roku własnymi siłami wydali debiutancką EPkę “Wspomnienia z Poprzedniego Życia”. Sonbird mają już na swoim koncie pierwszy duży sukces – są jednym z lauratów Konkursu Skoda Auto Muzyka. Teraz jesteśmy świadkami kolejnego – ex aequo 3. miejsce Plebiscytu SO!MUSIC 2016 w kategorii NADZIEJE 2017! Panowie, oby tak dalej!

 

Facebook | YouTubeSoundcloud

 


 

3. NOT PRETTY ENOUGH

 

 

NOT PRETTY ENOUGH to jeden z najbardziej tajemniczych zespołów z całego zestawienia. Sami nazwali siebie kiedyś muzycznymi melancholikami. Oprócz krótkiego opisu, który zamieścili na swoim profilu We are young, we love music and we are not pretty enough niewiele o sobie mówią, za to skupiają się na najważniejszym. Bez zbędnej otoczki powoli odkrywają przed nami swój świat. Warto się w nim choć na moment zatopić. Ich pierwszą muzyczną wizytówką był magiczny “Hard Beliver”, całkiem niedawno zaskoczyli nas swoją zupełnie nową elektroniczną odsłoną – utworem “The Shelter”. Ich twórczość, mimo, że dopiero na starcie, już jest porównywana do dokonań takich artystów jak Flume czy London Grammar. Mają spore szanse, aby nadchodzące dwanaście miesięcy należało właśnie do nich, bo nie mamy wątpliwości, że zaskoczą i to nie jeden raz! Przy Waszym wsparciu na pewno tak będzie, już mamy pierwsze tego symptomy! To właśnie dzięki Wam w Plebiscycie SO!MUSIC 2016 NOT PRETTY ENOUGH zajmują ex aequo 3. miejsce w kategorii NADZIEJE 2017!

 

Facebook | YouTubeSoundcloud

 


 

2. BLUNT RAZOR

 

W muzyce Blunt Razor słychać przebojowości Imagine Dragons, wielobarwność Gotye i zadziorność Franz Ferdinanda. Wszystko to doprawione szczyptą słowiańskiej duszy, daje bardzo ciekawy i przyzwoity efekt. Pochodzą ze Śląska, a to ponoć tam jest najwieksza kopalnia nietuzinkowych talentów. Ten po oszlifowaniu ma szansę pięknie zabłysnąć. Są jednym z laureatów Konkursu Skoda Auto Muzyka, a dziś przychodzi kolejny sukces – w Plebiscycie SO!MUSIC 2016 poszli jak burza! Decyzją Waszych głosów BLUNT RAZOR zajmują 2. miejsce w kategorii NADZIEJE 2017! Ponoć nadal pracują nad debiutanckim krążkiem. Wyniki Plebiscytu SO!MUSIC ewidentnie pokazują, że wielu ludzi czeka na ten album, a więc panowie prędzej, prędzej! 🙂

 

Facebook | YouTube | Soundcloud

 


 

1. GYPSY AND THE ACID QUEEN

 

 

Nadzieją obdarza się zawsze nietuzinkowe rozwiązania. Do takich należy projekt Gypsy and the Acid Queen, w którym jedna osoba zastępuje cały zespół. Kuba Jaworski, który stoi za tą długą nazwą jest wrażliwcem, który w swoich utworach zabiera słuchacza w podróż po życiu, na które bilet dostał każdy z nas. Jak ktoś kiedyś napisał, koncerty Gypsy to przeżycie “transcendentalne”, a legendy o tym premierowym w krakowskiej Alchemii, krążą do dziś! Jego pomysłowość nie zna granic i jesteśmy przekonani, ze niebawem będzie o nim głośno! Jeśli na swojej artystycznej drodze otrzyma takie wsparcie, jakie otrzymał od Was w podczas głosowania w PLEBISCYCIE SO!MUSIC 2016, to jesteśmy spokojni o sukces tego projektu. To właśnie dzięki Waszym głosom projekt GYPSY AND THE ACID QUEEN został NADZIEJĄ 2017!

 

Facebook | YouTube | Bandcamp

 Lubisz polską muzykę? Kibicujesz polskim artystom? Interesują Cię nowości płytowe i ogłoszenia festiwalowe?
Bądź na bieżąco! Polub SO!MUSIC na facebooku!