MIEJSCÓWKA ROKU Plebiscytu SO!MUSIC 2016 [wyniki]
» » MIEJSCÓWKA ROKU Plebiscytu SO!MUSIC 2016 [wyniki]

MIEJSCÓWKA ROKU Plebiscytu SO!MUSIC 2016 [wyniki]


Zbliżamy się do finału Plebiscytu SO!MUSIC 2016! Zostały nam trzy kategorie, w tym ta dla nas najważniejsza – Nadzieje 2017. To właśnie Wy, nasi czytelnicy, wybieracie, które płyty, wydarzenia i klipy zasługują na największe uznanie. Dziś ogłaszamy zwycięzców Plebiscytu SO!MUSIC 2016 w kategoriach: INICJATYWA ROKU i MIEJSCÓWKA ROKU!

 

Głosowanie zamknięte, głosy podliczone! Przyszedł czas na ogłoszenie werdyktu! Z wielką przyjemnością prezentujemy Wam dziś wyniki kolejnych kategorii Plebiscytu SO!MUSIC 2016 – INICJATYWA ROKU (SPRAWDŹ WYNIKI TUTAJ) oraz MIEJSCÓWKA ROKU. Zwycięzców poszczególnych kategorii możecie sprawdzić TUTAJ:

 

MIEJSCÓWKA ROKU PLEBISCYTU SO!MUSIC 2016:

 

5. SZTAUWAJERY – KATOWICE

 

Sztauwajery to druga odsłona pop-up baru letniego zorganizowanego w Katowicach przy okazji i przez organizatorów Festiwalu Tauron Nowa Muzyka. Ta urocza letnia miejscówka położona w Dolinie Trzech Stawów, jest nie tylko miejscem weekendowego chillu i letnich imprez ale także pełni rolę klubu festiwalowego Tauron Nowa Muzyka. W Plebiscycie SO!MUSIC 2016 w kategorii MIEJSCÓWKA ROKU, SZTAUWAJERY zajmuja 5. miejsce.

 

4. PLAC ZABAW – WARSZAWA

 

Plac Zabaw zlokalizowany jest przy Bulwarze Grzymały-Siedleckiego, nieopodal stacji metra Centrum Nauki Kopernik. Ta bardzo popularna letnia miejscówka nad Wisłą, przyciąga świetnymi koncertami (m.in. cykl koncertów LADO w Mieście), pokazami filmowymi, spektaklami teatralnymi, warsztatami i targami. Pomijając moc atrakcji, które zapewnia to miejsce, jest ono takze świetną opcją na niczym niezmącony odpoczynek w leżaku z widokiem na Wisłę. W Plebiscycie SO!MUSIC 2016 w kategorii MIEJSCÓWKA ROKU, PLAC ZABAW zajmuje  ex aequo 4. miejsce.

 

 

 

4. MIŁOŚĆ KREDYTOWA 9- WARSZAWA

 

 

Kolejna warszawska miejscowka w Plebiscycie SO! MUSIC 2016. Miejsce usytuowane w centrum Warszawy, obowiązkowy punkt na imprezowej mapie miasta. Patio, czyli podwórko zabytkowej kamienicy przy ulicy Kredytowej 9, to doskonała przestrzeń do odpoczynku od miejskiego zgiełku latem, zimą oferuje schronienie w murach kamienicy oraz smaczne jedzenie niezależnie od pory roku. Nie można zapomnieć, ze to miejsce, gdzie usłyszysz na żywo ważne osobistości ze świata muzyki – klub w minionym roku gościł takich artystów jak np. Omar Souleyman, Anderson Paak, Omar Souleyman czy Nosaj Thing. Doceniliście to miejsce w Plebiscycie SO!MUSIC 2016. W kategorii MIEJSCÓWKA ROKU, wasze głosy uplasowały MIŁOŚĆ KREDYTOWA 9 ex aequo na 4. pozycji.

 

 

3. B90 – GDAŃSK

B90 to niezwykle urokliwe miejsce na koncertowej mapie Trójmiasta, zlokalizowane na terenie byłej Stoczni Gdańskiej w scenerii historycznych dźwigów, pochylni i obiektów przemysłowych. W tych wyjątkowych przestrzeniach króluje sztuka niezależna, przede wszystkim alternatywna muzyka. To właśnie tam odbywa się jeden z najciekawszych polskich festiwali promujacy niebanalnych, często niszowych artystów – Soundrive Festival. Widać, że nie tylko my uwielbiamy to miejsce – w Plebiscycie SO!MUSIC w kategorii MIEJSCÓWKA ROKU, wasze głosy zdecydowały, że Klub B90 zajmuje 3. miejsce!

 

 

 

2. KRÓLESTWO – KATOWICE

 

 

Świetne miejsce, zlokalizowane w samym centrum Katowic, bo w kopule Ronda Sztuki. Kiedyś regularna imprezownia, dziś przestrzeń dla ambitniejszych dźwięków i jak chodzą słuchy – doskonałej kuchni. Nas jednak najbardziej interesuje muzyka – a było jej tam w minionym roku pod dostatkiem, wystąpili m.in.: Fisz Emade Tworzywo, xxanaxx, Piotr Zioła, KAMP!, Fair Weather Friends i Rebeka. Choć mija zaledwie pierwszy rok ich działalnosci, to trzeba przyznać, ze mocno wyryli się na koncertowej mapie Śląska. Lubicie to miejsce, świadczy o tym liczba Waszych głosów, dzięki której Królestwo  zajmuje 2. miejsce w kategorii MIEJSCÓWKA ROKU w Plebiscytu SO!MUSIC!

 

 

1. TYTANO / DOLNYCH MŁYNÓW – KRAKÓW

 

 

Obszar dawnej fabryki tytoniowej u zbiegu ulic Rajskiej oraz Dolnych Młynów w Krakowie do niedawna był atrakcyjnym miejscem parkingowym dla turystów. Ta pofabryczna przestrzeń zaledwie w przeciągu jednego sezonu stała się najmodniejszym miejscem w Krakowie. Za całe to zamieszanie odpowiedzialna jest Fundacja TYTANO, która tchnęła nowe życie w tą niezwykłą przestrzeń. Prócz butików, restauracji, galerii, czy Showroom-u, coraz prężniej działają tu klubo-kawiarnie, które wzbogacają ofertę kulturalną miasta o koncerty, imprezy i warsztaty. To właśnie tu działało Samo Ż – letnia miejscówka marki Żywiec, w której odbywały się koncerty z cyklu Miejskie Granie i Kino Letnie Netia Off Camera. To tu odbywało się jedno z WYDARZEŃ ROKU Plebiscytu SO!MUSIC 2016 – Kołłątajowski Przegląd Sztuki.  W listopadzie na terenie kompleksu swoją działalność rozpoczął Klub ZetPETe, który idealnie wypełnia pustkę po zakmknięciu kultowego Klubu Fabryka. Prócz koncertów i imprez, można tu też dobrze zjeść i napić się pysznego piwa, odwiedzając jeden ze znakomitych lokali, np.  BonJour CaVa, Weźże Krafta, Międzymiastowa, MashRoom, Pinakotekę, Veganic, czy Mr. Pancake. Cieszy nas bardzo rozwój tego miejsca i jego popularność, tym bardziej, że sami lubimy tam bywać. To właśnie TYTANO / DOLNYCH MŁYNÓW w Krakowie zdobywa tytuł MIEJCÓWKI ROKU w Plebiscycie SO!MUSIC 2016!

 


Lubisz polską muzykę? Kibicujesz polskim artystom? Interesują Cię nowości płytowe i ogłoszenia festiwalowe?
Bądź na bieżąco! Polub SO!MUSIC na facebooku!