INICJATYWA ROKU Plebiscytu SO!MUSIC 2016 [wyniki]
» » INICJATYWA ROKU Plebiscytu SO!MUSIC 2016 [wyniki]

INICJATYWA ROKU Plebiscytu SO!MUSIC 2016 [wyniki]


Zbliżamy się do finału Plebiscytu SO!MUSIC 2016! Zostały nam trzy kategorie, w tym ta dla nas najważniejsza – Nadzieje 2017. To właśnie Wy, nasi czytelnicy, wybieracie, które płyty, wydarzenia i klipy zasługują na największe uznanie. Dziś ogłaszamy zwycięzców Plebiscytu SO!MUSIC 2016 w kategoriach: INICJATYWA ROKU i MIEJSCÓWKA ROKU!

 

Głosowanie zamknięte, głosy podliczone! Przyszedł czas na ogłoszenie werdyktu! Z wielką przyjemnością prezentujemy Wam dziś wyniki kolejnych kategorii Plebiscytu SO!MUSIC 2016 – INICJATYWA ROKU oraz MIEJSCÓWKA ROKU (SPRAWDŻ WYNIKI TUTAJ). Zwycięzców poszczególnych kategorii możecie sprawdzić TUTAJ:

 

INICJATYWA ROKU PLEBISCYTU SO!MUSIC 2016:

 

5. H&M LOVES MUSIC: H&M KRÓLESTWO

H&M loves music to projekt połączenia mody z muzyką. Co roku oprócz specjalnej kolekcji szwedzka marka organizuje także koncerty całkowicie za darmo. Ubiegłoroczna edycja o specjalnej nazwie H&M Królestwo odbyła się w XVIII-wiecznym pałacu przy ulicy Miodowej 6 w Warszawie. Przez 4 weekendy czerwca można było zobaczyć m.in.: Taco Hemingwayy, Czesława Mozila, RENI JUSIS, Dawida Podsiadło, Natalię Nykiel, XXANNAXX. W Plebiscycie SO!MUSIC 2016 w kategorii INICJATYWA ROKU, H&M KRÓLESTWO zajmuje ex aequo 5. miejsce.

 

5. „LIFE ON EARTH? DAVID BOWIE”

wystawa w katowickim Rondzie Sztuki

 

 

Śmierć Davida Bowie w 2016 roku zaskoczyła wszystkich. Płyta Blackstar stała się symbolem odejścia wielkiego artysty. Przez cały 2016 rok organizowano różnego rodzaju przedsięwzięcia upamiętniające ikonę popkultury którą niewątpliwie jest David Bowie. Jedno z nich zorganizowano w Katowicach. Była to wystawa David Bowie – Life On Earth, na której 23 artystów zaproszonych na wystawę przełożyło a na język sztuki wizualnej swoje doświadczenia kontaktu z twórczością Bowiego. Bowie był odczytywany poprzez modę, ponadczasowe społeczne przesłanie zawarte w tekstach, historię popkultury, grę z wizerunkiem, kontekst wizualny lub nawet dezaprobatę. Jest to bardzo specyficzny i bardzo oryginalny sposób oddania hołdu temu wielkiemu artyście. W Plebiscycie SO!MUSIC 2016 w kategorii INICJATYWA ROKU, ta wyjątkowa wystawa zajmuje  ex aequo 5. miejsce.

 

 

 

4. EUROPEJSKIE TARGI MUZYCZNE CO JEST GRANE 24

 

 

Wydarzenie muzyczne na mapie Warszawy, które posiada ogromny potencjał. Prezentacja artystów z każdego gatunku muzycznego, koncerty, panele dyskusyjne, spotkania ludzi z branży czy warsztaty dla chętnych, którzy chcą poszerzać swoją wiedzę z zakresu managmentu, bookingu, organizacji koncertów. ETM Co Jest Grane24 to zawsze weekend spędzony w samym centrum Warszawy z artystami, którzy w danym momencie są na topie. W Plebiscycie SO!MUSIC 2016 w kategorii INICJATYWA ROKU, EUROPEJSKIE TARGI MUZYCZNE CO JEST GRANE 24 uplasowały się na 4. pozycji.

 

 

3. ŻYWIEC MIEJSKIE GRANIE

Żywiec Miejskie Granie warto wyróżnić za to, że gromadzi na swoich scenach wyjątkowe postaci. W roku 2016 w czterech miastach – Poznaniu (Maltańska Scena Muzyczna), Wrocławiu (Plac Społeczny), Krakowie (Samo Ż) i Warszawie (Plażowa), wystąpli m.in. Organek, Kortez, Lipali, Piotr Zioła, Król, Miuosh, Rebeka, czy Fismoll. Koncerty odbywają się cyklicznie, całkowicie za darmo. To świetna inicjatywa, a jednocześnie alternatywa dla tych, którzy nie mogą poczuć smaku popularnego Męskiego Grania. Impreza ta rośnie w siłę, dlatego kibicujemy z całego serca! Wy chyba również, bo w Plebiscycie SO!MUSIC w kategorii INICJATYWA ROKU, wasze głosy zdecydowały, że ŻYWIEC MIEJSKIE GRANIE zajmuje 3. miejsce!

 

 

 

2. SKODA AUTO MUZYKA

 

Wystarczy spojrzeć na liczbę zgłoszeń zespołów do Skoda Auto Muzyka i już wszystko wiemy o zasięgu tego przedsięwzięcia. W założeniu jest to konkurs w którym wybierana jest najlepsza muzyka do jazdy samochodem, jednak jego sens dla debiutujących projektów jest znacznie głębszy. Skoda Auto Muzyka jest dla nich ogromną szansą by przebić się ze swoją twórczością i zwrócić na siebie uwagę słuchaczy i mediów. Do tego cenne wskazówki i ocena jury, w ktorym zasiada profesjonalne grono muzyków. Trzecia edycja konkursu SKODA AUTO MUZYKA zajmuje drugie miejsce w kategorii INICJATYWA ROKU w Plebiscytu SO!MUSIC.

 

 

1. SOFAR SOUNDS

 

 

Kraków, Warszawa, Wrocław, a nawet Toruń. Wiemy, że w planach „sofarowych” są kolejne polskie miasta. Projekt, który rozrasta się z niesamowitym tempem. Co jest najlepsze w Sofar Sounds? Kameralna atmosfera, sekretne spotkania, muzyczne niespodzianki i odkrycia, a także fakt, że podczas krótkiego występu dzieli Cię kilka metrów od artysty, który prezentuje swoją twórczość w danym momencie. Neistety, żeby móc uczestniczyć w Sofarze, nieraz potrzebne jest duże szczęście. Ale próbujcie, bo zdecydowanie warto, warto! To właśnie SOFAR SOUNDS zdobywa tytuł INICJATYWY ROKU w Plebiscycie SO!MUSIC 2016!

 


Lubisz polską muzykę? Kibicujesz polskim artystom? Interesują Cię nowości płytowe i ogłoszenia festiwalowe?
Bądź na bieżąco! Polub SO!MUSIC na facebooku!