Debiut Roku Plebiscytu SO!MUSIC 2016 [wyniki]
» » Debiut Roku Plebiscytu SO!MUSIC 2016 [wyniki]

Debiut Roku Plebiscytu SO!MUSIC 2016 [wyniki]


Głosy zliczone, pora więc ogłosić wyniki Plebiscytu SO!MUSIC 2016! Zobaczcie którzy polscy artyści zyskali największe uznanie naszych czytelników, które płyty, wydarzenia i klipy cieszyły się największą popularnością. Dziś ogłaszamy zwyciężców Plebiscytu SO!MUSIC 2016 w kategorii DEBIUT ROKU!

 

Głosowanie zamknięte, głosy podliczone! Przyszedł czas na ogłoszenie werdyktu! Z wielką przyjemnością prezentujemy Wam dziś wyniki jednej z najważniejszych kategorii Plebiscytu SO!MUSIC 2016 – DEBIUT ROKU. Zwycięzców kolejnych kategorii ogłosimy już jutro.

 

DEBIUT ROKU PLEBISCYTU SO!MUSIC 2016:

 

5. BUSLAV

 

Buslav w swoich działaniach muzycznych przekracza osobiste granice i serwuje opowieść o emocjach, ludzkiej ciekawości i doświadczeniach – ujętych w dźwięk. Po zdobyciu doświadczenia w międzynarodowych projektach, postanowił zadebiutować solo. Organiczny charakter twórczości Buslava jest wynikiem świadomego, szczerego oraz osobistego podejścia do muzyki. Miniony rok przyniósł mu sporo dobrego – podpisanie kontraktu płytowego z Warner Music Polska i sporą popularnosć. To zapewne dopiero początek sukcesów, bo drzemie w nim ogromny potencjał. W Plebiscycie SO!MUSIC 2016 w kategorii DEBIUT ROKU zajął ex aequo 5. miejsce.

 

 
 
 

5. DWA POKOJE

 

 

Dwa Pokoje mimo iż są duetem to nad ich debiutankim mini albumem pracowała niemała grupa utalentowanych postaci. Trzon zespołu stanowi Wojtek Oleksiak (Jazzpospolita) wraz ze swoją żoną, Agatą. W nagraniach pomogła utalentowana harfistka, Zuzanna Federowicz, dobrze znany z wytwórni Kayax Atom String Quartet czy gitarzysta Michał Przerwa-Tetmajer. Piosenki zmasterował Marcin Cichy: znany głównie jako połówka jazztronicowego trio Skalpel. Takiego kolektywu może pozazdrościć połowa debiutantów na rodzimej scenie alternatywnej. Mimo, że debiutancki krążek zawieraz zaledwie 4 kompozycje, to skutecznie przykuł naszą uwagę i Wasze uznanie – zespół zajął ex aequo 5. miejsce w kategorii Debiut Roku Plebiscytu SO!MUSIC 2016!

 

 
 

4. SONAR

 


 
Jeszcze przed debiutem płytowym zespół Sonar zagrał na największych wydarzeniach muzycznych w Polsce: Open’er Festival, Tauron Nowa Muzyka, RMA Weekender czy Spring Break. SONAR to projekt Łukasza Stachurko – współtwórcy duetu Rysy, którego fascynacja trip-hopem i zmysłową elektroniką doprowadziła do powstania zupełnie czegoś nowego na polskiej scenie. Swój sukces zapieczętowali bardzo udanym debiutanckim albumem – wydanym w październiku krążkiem “Pętle”. Mamy nadzieję, że takich projektów będzie coraz więcej na polskiej scenie. W Plebiscycie SO!MUSIC 2016 w kategorii DEBIUT ROKU, Sonar uplasował się tuż za podium – na 4. pozycj
 

 
 
 

3. RALPH KAMINSKI

 

 

Ralph Kaminski to jedno z najciekawszych objawień polskiej alternatywnej sceny ostatnich lat. Wokalista, autor tekstów oraz kompozytor, tworzący autorska muzykę, nie odkrył swojego talentu wczoraj, lecz długo pracował na sukces, który osiągnął. Muzyka Kaminskiego jest dojrzała, przemyślana. Wydrąża w głowie głębokie dziury i mocno porusza. Bezbłędność jaślanina sytuuje go niesamowicie wysoko wśród tegorocznych debiutów. W „Morzu” można się zanurzyć z nadzieją odnalezienia pereł i tego życzę każdemu, kto sięgnie po tę produkcję. W Plebiscycie SO!MUSIC w kategorii DEBIUT ROKU, wasze głosy zdecydowały, że Ralph Kaminski zajął 3. miejsce!

 

 
 
 

2. KROKI

 

 

Kroki miniony rok mogą zaliczyć do bardzo udanych. Błyskawiczny sukces, stale powiększające się grono wiernych fanów i podpisanie kontraktu płytowego z Kayaxem – to z pewnością bardzo udany start. Zadebiutowali dość niedawno, bo w październiku, kiedy to światło dzienne ujrzał ich krążek “Stairs”. Zespół tworzą producent Szatt, wokalista Jaq Merner i basista Paweł Stachowiak. Muzyki Kroków nie da się zaszufladkować wyłącznie pod nazwą elektronika. Panowie sporo eksperymentują, a w ich twórczości słychać inspiracje jazzem, soulem i indie rockiem. Bardzo miło nam ogłosić, że zespól Kroki zajął drugie miejsce w kategorii DEBIUT ROKU w Plebiscytu SO!MUSIC.

 

 
 
 

1. BASS ASTRAL x IGO

 

 

Duet Bass Astral x Igo to połowa składu krakowskiego Clock Machine, którzy całkiem niedawno zadebiutowali w elektronicznej odsłonie. Kub Tracz i Igor Walaszek przygodę z tym projektem rozpoczęli trochę przez przypadek – w ubiegłe wakacje na plaży w Międzyzdrojach. Ten niezwykle udany eksperyment z biegiem czasu zamienił się w krążek „Discobolus” – pierwsze studyjne wydawnictwo. Jesteśmy ciekawi gdzie sprzyjający wiatr poniesie ich w tym roku. Jesteśmy przekonani, że podzieje się z nimi wiele dobrego. Jedno jest pewne – trzeba na nich mieć oko i widać, że podzielacie nasze zdanie bo to właśnie Bass Astral x Igo zdobywają tytuł DEBIUTU ROKU w Plebiscycie SO!MUSIC 2016!

 

 


Lubisz polską muzykę? Kibicujesz polskim artystom? Interesują Cię nowości płytowe i ogłoszenia festiwalowe?
Bądź na bieżąco! Polub SO!MUSIC na facebooku!