Festiwal Wschody 2017: Gaba Kulka, Pablopavo, Voo Voo
» » Festiwal Wschody 2017: Gaba Kulka, Pablopavo, Voo Voo

Festiwal Wschody 2017: Gaba Kulka, Pablopavo, Voo Voo

Kategoria: Festiwale | 0

Festiwal Wschody to głównie konkurs muzyczny. Ale także koncerty. W tym roku w Lublinie zagrają: Gaba Kulka, Pablopavo i Ludziki oraz Voo Voo.

VI Festiwal Wschody to konkurs piosenki – jego uczestnicy mają piękny głos i muzyczną intuicję, ale są też kreatywni i wrażliwi. Dla nich piosenka to słowo, dźwięk i wszystko, co pod tą warstwą: dusza, poezja i opowieść. Organizatorzy zachęcają uczestników do odkrycia na nowo piosenek skończonych i do tworzenia własnej wizji: swoim słowem i swoim dźwiękiem.

Podczas Festiwalu Wschody nie zabraknie koncertów. Do Lublina przyjadą: Pablopavo i Ludziki ze swoimi muzycznymi historiami, trochę warszawskimi, trochę miłosnymi, trochę o życiu. Gaba Kulka i nowy album “Kruche”, mająca mocny, elektryczny charakter. Gitara basowa zastępuje kontrabas, a nawet delikatne ballady opowiadają raczej o zmierzchu cywilizacji niż sprawach sercowych. I w końcu Voo Voo. Czterech świetnych muzyków również przywiezie nowe wydawnictwo muzyczne. Występ zespołu zakończy trzydniowe Wschody. W ostatnim koncercie zespół zagra po Laureatach szóstej edycji festiwalu.

 

Festiwal Wschody, Lublin

7.04 – Pablopavo i Ludziki – ACK “Chatka Żaka”
8.04 – Gaba Kulka – ACK “Chatka Żaka”
9.04 – Laureaci, Voo Voo – Spotkania Kultur