Colours of Ostrava 2017: LP i UNKLE dołączają do składu festiwalu
» » Colours of Ostrava 2017: LP i UNKLE dołączają do składu festiwalu

Colours of Ostrava 2017: LP i UNKLE dołączają do składu festiwalu

Poznaliśmy kolejnych artystów, którzy wystąpią podczas Colours of Ostrava 2017. Do składu festiwalu dołączają LP oraz UNKLE!

 

 

LP

Zasłynęła stojąc za sukcesami przebojów Rihanny, Cher, Christiny Aguilery, Backstreet Boys czy Rity Ory. Ogromny talent artystki potwierdza jej najnowszy album „Lost On You”.

“LP należy do gatunku artystów, którzy sprawiają, że sala pełna publiczności wstrzymuje oddech, a pod koniec występu wszyscy zrywają się z krzeseł do owacji na stojąco” – podsumowuje jej występy na żywo LA Times. Mówi o sobie, że jest piosenkarką z włoskimi korzeniami. Gdyby nie tatuaż ze statkiem na piersi, kręcone włosy i ukulele w ręku, można by ją pomylić z młodym Bobem Dylanem, a wszystko przez jej smukłą sylwetkę i garniturowe stroje. Artystkę wyróżnia ogromne zaangażowanie w tworzoną muzykę, a każdą kompozycję wypełnia odpowiednią ilością dramatu i melodii. Zawsze powtarza, że celem muzyki jest sprawienie by ludzie czuli się lepiej. Jej sposób? Atrakcyjna mieszanka rocka, folku, americany i popu, szczypta elektroniki, dużo gitarowych brzmień i fenomenalny głos. Nazywa to “big indie” albo “stadionowy folk”.

Urodzona i wychowana w Nowym Jorku, obecnie mieszka w Los Angeles. Przełom w jej karierze rozpoczął się wraz z utworem “Into the Wild”, który został wykorzystany w amerykańskiej kampanii reklamowej sieci Citibank, a następnie pojawił się na albumie “Forever for Now”, wyprodukowanym przez Roberta Cavallo (Green Day, Linkin Park, Dave Matthews Band). Na przestrzeni lat współpracowała z takimi twórcami, jak m.in. Billy Steinberg, Isabella Summers (z zespołu Florence and the Machine), Claude Kelly, Carl Ryden i Rob Kleiner. Jeszcze większy sukces przyniósł singiel “Muddy Waters”, który został pierwszym singlem zapowiadającym jej czwarty album studyjny. W czerwcu 2016 roku zagrała gościnnie w serialu “Orange Is the New Black”. Ogromny talent artystki potwierdził sukces jej najnowszego albumu „Lost On You”.

 

 

 

 

UNKLE

Podczas ubiegłorocznej edycji Colours James Lavelle wystąpił na Electronic Stage prezentując autorski DJ set (pod nazwą UNKLE Sounds). W tym roku możemy spodziewać się powrotu kultowego kolektywu – UNKLE zapowiadają regularny koncert z zespołem.

Niewiele gatunków może się pochwalić tak szerokim zestawieniem prestiżowych i wpływowych nazwisk jak trip-hop. UNKLE należą do czołówki reprezentantów tego nurtu, plasując się obok takich grup jak Massive Attack, Portishead czy Air. Ich muzyka to hipnotyczna elektronika połączona z tradycyjnymi rockowymi brzmieniami, słychać także silne wpływy hip-hopu, downtempo czy house.

Projekt stworzył James Lavelle, brytyjski muzyki i producent, którego ambicją było wyjście poza muzyczne ramy obowiązujące w latach dziewięćdziesiątych. Do współpracy zaprosił Tima Goldsworthy’ego i tak w 1994 roku powstało UNKLE. Ich imponujący debiut w 1998 wspierało wielu znanych artystów m.in. DJ Shadow, Thom Yorke (Radiohead), Jason Newsted (Metallica), Richard Ashcroft (The Verve), Mike D (Beastie Boys) czy Mark Hollis (Talk Talk). Kontrowersyjny krążek “Psyence Fiction”, wydany 1998 roku, został pozytywnie przyjęty przez krytyków i fanów, a dziś stanowi klasykę gatunku.

Do 2010 roku wydali pięć albumów współpracując z czołowymi muzykami takimi jak m.in. Josh Homme (Queens of the Stone Age), Nick Cave, Robert Del Naja (Massive Attack), Mark Lanegan, Ian Astbury (The Cult) i Mani (The Stone Roses).

Prace nad nowym albumem UNKLE zatytułowanym “The Road” dobiegają końca, ale nie znamy jeszcze daty oficjalnej premiery. Wydawnictwo zwiastuje singiel “Sick Lullaby”, w którym gościnnie udzielił się folkowo-rockowy wokalista Keaton Henson.

 

 

Colours of Ostrava 2017

GDZIE: Dolne Witkowice, Ostrawa (Czechy)

KIEDY: 19-22 lipca 2017 (środa – sobota)

WWW: www.colours.pl

FB: www.fb.com/ColoursPL

BILETY: www.joyStore.pl/Colours

INSTAGRAM: www.instagram.com/colours_pl