SO!MUSIC

NOWA STRONA MUZYKI

Koncerty

Luty w NCPP w Opolu

Nadszedł nowy rok. Złapanie wdechu każdy ma już za sobą, pora więc na realizację muzycznych postanowień. Ci wszyscy, którzy pragnęli większej ilości koncertów, nie będą zawiedzeni! Narodowe Centrum Polskiej Piosenki w Opolu przygotowało propozycje dla najbardziej wymagających słuchaczy. Luty jest miesiącem mieszanki tradycyjnego rocka, bluesa z twórczością mniej znaną, oscylującą między dekadentyzmem, pesymizmem, a elektroniką. Będzie wyśmienicie!

 

Zabawę zaczynamy 3 lutego z solowym projektem L.A.S. Kto kryje się za tą nazwą? Jacek Lachowicz. Muzyk, producent i kompozytor. Współtworzył takie zespoły jak Ścianka czy Lenny Valentino.“Od długiego czasu zastanawiałem się nad zmianą dotychczasowej formuły koncertowej. Zbyt dużo dźwięków – zbyt głośno – za mało miejsca na rzeczywiste wejście w strukturę koncertową – przechodziło mi przez głowę. Dlatego też zdecydowałem się na odejście od zespołowego grania koncertów i stworzenie L.A.S. – u. Ponieważ większość życia spędziłem w lesie i nawet wciąż jestem w lesie – pomyślałem, że nazwa L.A.S. będzie najbardziej adekwatna do mojego fizycznego stanu skupienia” – mówi Jacek.  Zobaczymy i usłyszymy elektroniczny bukiet głosów!

 

4 lutego rozpieszczać nas będą dźwięki muzyki zespołu Coma, który nie po raz pierwszy odwiedzi Opole. To stali bywalcy i ulubieńcy okolicznych mieszkańców. Coma ma na swoim koncie wiele albumów muzycznych, jednak tym razem chce się podzielić tym najnowszym, zatytułowanym “2005 YU55”, który przyniósł dużo kontrowersji i niemały rozgłos. Sam zespół określa materiał jako eksperymentalny koncept album, balansujący na granicy muzycznego audiobooka i klasycznego rockowego albumu. Jak zaznaczają twórcy płyty, tym razem ich uwaga skupiła się na warstwie tekstowej, która stanowi tutaj nadrzędną rolę. Jesteśmy otwarci na muzyczne eksperymenty, dlatego nie możemy się już doczekać!

 

Co powiecie na podwórkową orkiestrę? Proszę bardzo. Hańba wystąpi 11 lutego! Będzie radośnie, z przymróżeniem oka. Niebanalne instrumenty poruszają ścianami budynku, uśmiechy nie zejdą z twarzy przez następną dobę. Grupa ma za sobą występy na największych festiwalach muzycznych oraz przeglądach aktorskich i kabaretowych. Choć grono fanów na razie wielkie nie jest, ich pomysłowość już zapomniała co to granice. To muzyka prosta, podwórkowa, z dużym ładunkiem emocjonalnym. Dla wrażliwców, dla twardzieli, dla każdego, kto doceni wkład Hańby w tworzenie historii polskiej muzyki. Muzyczno-literacka fikcja do obejrzenia w Opolu!

 

W czasach, gdzie muzyka z łatwością tworzona jest w zaciszu pokoju, trudno jest słuchać jedynie kapel z historią. NCPP jest otwarte na ciekawe debiuty. Jednym z nich jest Fair Weather Freinds – zespół, który uraczy nas swoją muzyką 17 lutego! Kapela Fair Weather Friends to jeden z najciekawszych zespołów polskiej sceny, o czym świadczą m.in. uznanie najbardziej opiniotwórczych dziennikarzy muzycznych, grono fanów w całym kraju oraz występy na największych festiwalach: Open`er, Kraków Life Festival czy Orange Warsaw. W Opolu muzyków wesprze absolutne “must listen” minionego roku – Jóga. Grupa z niezwykłą lekkością przyprawi wasze ciało o gęsią skórkę!

 

Przeskakując do mocniejszych klimatów nie należy ominąć absolutnej klasyki lat 80. Dezerter ciężką pracą i zaangażowaniem wypracował sobie miano prawdziwie rockowego zespołu. W stanie wojennym prowokowali prawdą zawartą w tekstach, później bronili swoich stanowisk przez władzami. Mają za sobą wiele lat dobrego grania, bagaż doświadczeń i najlepsze wspomnienia. Zespół aktywnie koncertuje nie tylko kraju, ale również w wielu krajach Europy (Czechy, Niemcy, Wielka Brytania, Finlandia) oraz w Stanach Zjednoczonych. 24 lutego zespół zahaczy o spokojne Opole, aby ukazać jego prawdziwą naturę!

 

Solowa działalność stała się modna. Na taką pokusił się również Maciej Balcar, wokalista zespołu Dżem. Mężczyzna pojawi się w Opolu 25 lutego, kiedy to zaprezentuje materiał z nowego albumu. Poprzednie wydawnictwo pt. “Ruletka” przyjęło się znakomicie. Jak zapowiada się nowy krążek? „Znaki” to swoista rewia dźwięków i brzmień. Mocna warstwa tekstowa, która jest dla muzyka tak ważna, perfekcyjnie scala się w całość z subtelnymi kompozycjami. Maciek to artysta totalny, w to co tworzy i śpiewa, angażuje się całym sobą, emocjonalnie i osobiście. Delikatność, niezwykłość, jakość. Niczego więcej nie trzeba dodawać.

 

Mimo, iż miesiąc ten charakteryzuje się mocnym uderzeniem, muzycy zadbają o to, by każdy wyszedł z sali zadowolony. W lutym górują klasa i styl. Nie znamy nikogo, kto mógłby się temu oprzeć. Zapraszamy do NCPP!

 

 

3 lutego – L.A.S., 20:00

bilety: 20 PLN (przedsprzedaż), 30 PLN (w dniu koncertu)

wydarzenie: https://www.facebook.com/events/249926315437503/

 

4 lutego – Coma, 20:00

bilety: 50 PLN (przedsprzedaż), 60 PLN (w dniu koncertu)

wydarzenie: https://www.facebook.com/events/332065877192023/

 

11 lutego – Hańba, 20:00

bilety: 25 PLN  (przedsprzedaż), 35 PLN (w dniu koncertu)

wydarzenie: https://www.facebook.com/events/1842448529312032/

 

17 lutego – Fair Weather Friends + Jóga, 20:00

bilety: 20 PLN (przedsprzedaż -1 pula), 25 PLN (przedsprzedaż – 2 pula), 30 PLN (w dniu koncertu).

wydarzenie: https://www.facebook.com/events/1250974321635033/

 

24 lutego – Dezerter, 20:00

bilety: 33 PLN (przedsprzedaż), 40 PLN (w dniu koncertu)

wydarzenie: https://www.facebook.com/events/1750800191612724/

 

25 lutego – Maciej Balcar, 20:00

bilety: 25 PLN (przedsprzedaż), 35 (w dniu koncertu)

wydarzenie: https://www.facebook.com/events/1324901310900516/