SO!MUSIC

NOWA STRONA MUZYKI

Festiwale Plebiscyt SO!MUSIC Plebiscyt SO!MUSIC 2016

Wydarzenie Roku Plebiscytu SO!MUSIC 2016 [wyniki]


Głosy zliczone, pora więc ogłosić wyniki Plebiscytu SO!MUSIC 2016! Zobaczcie którzy polscy artyści zyskali największe uznanie naszych czytelników, które płyty, wydarzenia i klipy cieszyły się największą popularnością. Dziś ogłaszamy zwycięzców Plebiscytu SO!MUSIC 2016 w kategorii WYDARZENIE ROKU!

 

Głosowanie zamknięte, głosy podliczone! Przyszedł czas na ogłoszenie werdyktu! Z wielką przyjemnością prezentujemy Wam dziś wyniki kolejnej kategorii Plebiscytu SO!MUSIC 2016 – WYDARZENIE ROKU. Zwycięzców kolejnych kategorii ogłosimy już jutro.

 

WYDARZENIE ROKU PLEBISCYTU SO!MUSIC 2016:

 

5. KOŁŁĄTAJOWSKI PRZEGLĄD SZTUKI

 

 

Kołłątajowski Przegląd Sztuki to dwudniowy festiwal promujący niezależnych artystów. Jego motywem przewodnim był e tym roku cytat z Hipokratesa –  „Sztuka trwa długo, życie krótko”. Dwa dni, trzy sceny i kilkunastu muzycznych wykonawców złożyło się na imprezę, która odbyła się w industrialnych przestrzeniach Składu Długa w Krakowie. Wystąpili m.in.: Clock Machine, MA, Gypsyandtheacidqueen oraz Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn. Tradycją stało się także wspólne śniadanie podczas drugiego dnia festiwalu. Jednocześnie w ramach wydarzenia odbywają się warsztaty i różnego rodzaju wykłady. W Plebiscycie SO!MUSIC 2016 w kategorii WYDARZENIE ROKU, KOŁŁATAJOWSKI PRZEGLĄD SZTUKI zajął exaequo 5. miejsce.

 

5. OLSZTYN GREEN FESTIVAL

 

 

Olsztyn Green Festival to pierwszy festiwal zielonego trybu życia, gdzie można posłuchać koncertów siedząc na trawie lub plaży nad jeziorem Ukiel. Promuję on nie tylko dobrą muzykę, ale też poprzez szereg wydarzeń towarzyszących ekologie i zdrowy tryb życia. Podczas ostatniej, trzeciej edycji festiwalu, wystąpiła czołówka polskiej sceny, m.in. Monika Brodka, Ania Dąbrowska, Mela Koteluk, Reni Jusis, Domowe Melodie, Krzysztof Zalewski, Sorry Boys, Smolik/Kev Fox, Kortez, Organek, Voo Voo, Rebeka i Pustki. W Plebiscycie SO!MUSIC 2016 w kategorii WYDARZENIE ROKU, OLSZTYN GREEN FESTIVAL zajął  ex aequo 5. miejsce.

 

 

 

4. SLOW LIFE MUSIC FESTIVAL

 

 

Slow Life Music Festival to kolejny olsztyński festiwal w naszym plebiscycie i nowość na festiwalowej mapie Polski. Główna część koncertowa odbywa się w amfiteatrze im. Czesława Niemena w Olsztynie. Założeniem jest weekendowe zwolnienie biegu i bliski kontakt z artystami. Festiwal to okazja, żeby rozsiąść się wygodnie na leżaku, kocu lub poduszce i posłuchać występów najlepszych polskich song-writerów. w Plebiscycie SO!MUSIC 2016 w kategorii WYDARZENIE ROKU, SLOW LIFE MUSIC FESTIVAL uplasował się tuż za podium – na 4. pozycji.

 

 

3. SOUNDRIVE FESTIVAL

 

 

Soundrive Festival to bez wątpienia jeden z najciekawszych polskich festiwali, bo jako jeden z nielicznych promuje młodą muzykę alternatywną. Organizatorzy festiwalu stawiają przede wszystkim na różnorodność prezentowanej muzyki –  po części rockowej, po części elektronicznej, z domieszkami popu, etno, hiphopu i muzyki eksperymentalnej. Wszystko to dzieje się w miejscu wyjątkowym – legendarnym Klubie B90 –  postindustrialnej hali na terenie Stoczni Gdańskiej. W ubiegłym roku, podczas piątej edycji festiwalu, na kilku scenach wystąpiło 40 artystów, m.in. Honne, Yak, Pixx, Rosalie Chatwin, Hinds, Bownik, Lor, SALK, Stonkatank. W Plebiscycie SO!MUSIC w kategorii WYDARZENIE ROKU, wasze głosy zdecydowały, że SOUNDRIVE FESTIVAL zajął 3. miejsce!

 

 

 

2. ALTERFEST

 

 

AlterFest – festiwal muzyki alternatywnej robiony przez zapaleńców dla zapaleńców. Wspieramy, polecamy i patronujemy tej niewykłej mysłowickiej inicjatywie już od trzech lat. Promocja debiutujących zespołów oraz muzyki niezależnej to ich sztandarowe hasła. Podczas ostatniej edycji wystąpili, m.in. Patrick the Pan, Erith, Call The Sun, Baasch, król i Hatti Vatti. Trzeci rok z rzędu AlterFest piastuje drugie miejsce w kategorii WYDARZENIE ROKU w Plebiscytu SO!MUSIC.

 

 

1. SPRING BREAK

 

 

 

Wśród nominowanych wydarzeń nie mogło zabraknąć poznańskiego Spring Break’a – największego festiwalu showcase’owego w naszym kraju. Jeśli chcielibyście znaleźć wydarzenie, podczas którego uda Wam się pójść na kilkadziesiąt naprawdę świetnych koncertów (głównie) polskich artystów i to wszystko zaledwie w trzy dni, to pierwsze co przychodzi na myśl – Spring Break. Już od trzech lat właśnie tak rozpoczynamy festiwalowy okres w Polsce. Za nami dopiero 3 edycje, jednak już dziś można śmiało stwierdzić, że to właśnie wiosną w Poznaniu bije serce polskiej muzyki, tu kwitną trendy, tu kształtują się gusta, tu pojawia się prawdziwa szansa szansa dla polskich artystów. To właśnie SPRING BREAK zdobywa tytuł WYDARZENIA ROKU w Plebiscycie SO!MUSIC 2016!

 


Lubisz polską muzykę? Kibicujesz polskim artystom? Interesują Cię nowości płytowe i ogłoszenia festiwalowe?
Bądź na bieżąco! Polub SO!MUSIC na facebooku!