Loading

Głosy zliczone, pora więc ogłosić wyniki Plebiscytu SO!MUSIC 2016! Zobaczcie którzy polscy artyści zyskali największe uznanie naszych czytelników, które płyty, wydarzenia i klipy cieszyły się największą popularnością. Dziś prezentujemy kolejną kategorię – UTWÓR ROKU!

 

Głosowanie zamknięte, głosy podliczone! Przyszedł czas na ogłoszenie werdyktu! Z wielką przyjemnością prezentujemy Wam dziś wyniki kolejnej kategorii Plebiscytu SO!MUSIC 2016 – UTWÓR ROKU. Zwycięzców kolejnych kategorii ogłosimy już jutro, już dzis natomiast sprawdźcie swoje skrzynki mailowe, bo informacje o wygranej muzycznej niespodziance trafiły już do części z Was! Maile do ostatnich z listy zwycięzców zostaną wysłane najpóźniej do północy.

 

UTWÓR ROKU PLEBISCYTU SO!MUSIC 2016:

 

 

 

5. HEY – PRĘDKO, PRĘDZEJ

 

„Prędko prędzej” był singlem zapowiadającym najnowszy album zespołu Hey – „Błysk”, który w plebiscycie SO!MUSIC jest nominowany w kategorii Płyta Roku”. To jeden z najlepszych utworów ubiegłego roku. Hey wydał utwór mocno elektroniczny i z rockowym pazurem, który nie do końca przypomina twórczość tego zespołu. Jest to bardzo oryginalna kompozycja. Muzycy pokazali, że lubią eksperymenty muzyczne, a te wychodzą im doskonale. Kilka dni temu ogłosiliśmy ich na 5. miejscu Plebiscytu SO!MUSIC w kategorii ZESPÓŁ ROKU, dziś ponownie zajmują 5. pozycję w kategorii UTWÓR ROKU.

4. MĘSKIE GRANIE ORKIESTRA – WATAHA

 

Ten utwór to najlepsze wspomnienie minionego lata i niesamowitej muzycznej przygody, która mu towarzyszyła. Mowa oczywiście o numerze „Wataha”. Ten energetyczny i porywający tłumy utwór zwieńczał wszystkie koncerty z cyklu Męskie Granie 2016. Nie mogło być inaczej skoro na wokalu występują trzy silne i jednocześnie bardzo różne muzyczne osobowości – Dawid Podsiadło, O.S.T.R i Tomasz Organek. Męskie Granie Waszymi głosami wybrane zostało FESTIWALEM ROKU, “Wataha” natomiast tuż za podium – 4. miejsce w Plebiscycie SO!MUSIC 2016 w kategorii UTWÓR ROKU.

 

3. SORRY BOYS – WRACAM

 

„Wracam” jest pierwszym singlem z długo wyczekiwanej płyty „Roma”. To jeden z tych numerów, które można pokochać od pierwszego usłyszenia. Inspirowany pieśniami kurpiowskimi i książką “Biegnąca z wilkami, opowiada o niebezpiecznej podróży w głąb siebie i wyzwoleniu z krępujących więzów. To co czyni go wyjątkowym, to głos śpiewaczki kurpiowskiej, pani Apolonia Nowak. Mimo, że utwór swoją premierę miał całkiem niedawno, to już zdążył namieszać w tym zestawieniu. “Wracam” zespołu Sorry Boys w Plebiscycie SO!MUSIC 2016 w kategorii UTWÓR ROKU zajęło 3. miejsce!

 

 

 

2. TACO HEMINGWAY – DESZCZ NA BETONIE

 

Finałowy utwór z „MARMURU” to kunsztowny twór, który trafił do słuchaczy na długo przed premierą albumu. Niejedna osoba zaprzyjaźniła się z tą produkcją, bo utożsamia się w głównym bohaterem. Zaletą tego kawałka jest bit, który nie przytłacza wersów rzucanych przez Taco. „Deszcz na betonie” to dwuwymiarowy kawałek. Nabiera faktycznego znaczenia dopiero, gdy przyjmuje rolę klamry całego krążka. W Plebiscycie SO!MUSIC 2016 w kategorii UTWÓR ROKU stoczył walkę tytanów idąc niemal łeb w łeb z utworem The Dumplings – “Kocham Być Z Toba” i finalnie zajął 2. miejsce!

 

 

 

1. THE DUMPLINGS – KOCHAM BYĆ Z TOBĄ

O relacjach damsko-męskich można mówić nie tylko w różowych barwach. To ta piosenka, w której Justyna śpiewa nie tylko w trzeciej, ale także w pierwszej osobie. „Ona kocha być z Tobą” zmienia się na „A ja kocham być z Tobą”. To najmocniejszy numer z drugiej płyty duetu – „Sea You Later”, to także UTWÓR ROKU PLEBISCYTU SO!MUSIC 2016!

 

 


Lubisz polską muzykę? Kibicujesz polskim artystom? Interesują Cię nowości płytowe i ogłoszenia festiwalowe?
Bądź na bieżąco! Polub SO!MUSIC na facebooku!

Top