Festiwal Roku Plebiscytu SO!MUSIC 2016 [wyniki]
» » Festiwal Roku Plebiscytu SO!MUSIC 2016 [wyniki]

Festiwal Roku Plebiscytu SO!MUSIC 2016 [wyniki]


Głosy zliczone, pora więc ogłosić wyniki Plebiscytu SO!MUSIC 2016! Zobaczcie którzy polscy artyści zyskali największe uznanie naszych czytelników, które płyty, wydarzenia i klipy cieszyły się największą popularnością. Dziś ogłaszamy zwyciężców Plebiscytu SO!MUSIC 2016 w kategorii FESTIWAL ROKU!

 

Głosowanie zamknięte, głosy podliczone! Przyszedł czas na ogłoszenie werdyktu! Z wielką przyjemnością prezentujemy Wam dziś wyniki kolejnej kategorii Plebiscytu SO!MUSIC 2016 – FESTIWAL ROKU. Zwycięzców kolejnych kategorii ogłosimy już jutro, już dzis natomiast sprawdźcie swoje skrzynki mailowe, bo informacje o wygranej muzycznej niespodziance trafiły już do części z Was! Maile do kolejnych zwycięzców zostaną wysłane najpóźniej do 27 stycznia.

 

FESTIWAL ROKU PLEBISCYTU SO!MUSIC 2016:

 

 

5. TAURON NOWA MUZYKA

 

 

Tauron Nowa Muzyka od lat prezentuje nam najciekawsze zjawiska polskiej sceny elektronicznej. Specyficzny klimat festiwalu tworzą postindustrialne kopalniane lokalizacje. Starannie wybrani niebanalni artyści i atmosfera Górnego Śląska przyciąga niezmiennie do Katowic rzesze fanów, nie tylko z Polski, ale i z Europy. W Plebiscycie SO!MUSIC 2016 w kategorii FESTIWAL ROKU zajął 5. miejsce.

 

 

 

4. PRZYSTANEK WOODSTOCK – WOODSTOCK FESTIVAL

 

 

Festiwal, który budzi najwięcej kontrowersji, jest motorem napędowym wielu rozmów, jednak jest przede wszystkim skupiskiem ludzi, których łączy miłość, przyjaźń, muzyka. Choć rekord w ilości uczestników został pobity w 2014 roku, gdzie ich ilość sięgnęła ponad 750 tysięcy, festiwal nadal ma wzięcie. Za cenę samego dojazdu do Kostrzyna nad Odrą można posłuchać muzycznych pereł z całego świata, poznać tysiące ludzi, zakochać się i psychicznie odpocząć od szarej codzienności. Głosami czytelników w Plebiscycie SO!MUSIC 2016 w kategorii FESTIWAL ROKU, Przystanek Woodstock uplasował się tuż za podium – na 4. pozycji.

 

 

3. OFF FESTIVAL

 

Off Festival to festiwal, który łączy w sobie muzykę niszową z tą bardziej znaną. Organizatorzy zapraszają zarówno gwiazdy, choć nie brakuję tutaj niszowych koncertów. Na Offie usłyszymy muzykę rockową, elektroniczną czy nawet folkową. Jest to mikstura, obok której nie można przejść obojętnie, dlatego to wydarzenie można nazwać festiwalem różnorodności. Do Katowic nie przyjeżdża się dla line up, ale po to by odkryć artystów, o których wcześniej nie mieliśmy pojęcia. Na lotnisku Muchowiec panuje wyjątkowa atmosfera i wszyscy ludzie są do siebie przyjaźnie nastawieni. Z Katowic każdy wyjeżdża napełniony pozytywną energią. Widać, ze ta pokłady pozytywnej energii wystarczają na długo, bo w Plebiscycie SO!MUSIC w kategorii FESTIWAL ROKU wasze głosy zdecydowały, że OFF FESTIVAL zajął 3. miejsce!

 

 

 

2. OPEN’ER FESTIVAL

 

 

Spotkanie z gwiazdami muzyki przede wszystkim alternatywnej – te słowa najlepiej określają ten festiwal. W Gdyni na przełomie czerwca i lipca panuje niesamowity klimat, ludzie przyjeżdżają po to, żeby zobaczyć występy swoich ulubionych artystów. Opener Festival zaprasza wiele gwiazd, które grają świetne koncerty, a ludzie pod scenami doskonale się bawią. W 2016 roku można było zobaczyć koncerty takich artystów jak: PJ Harvey, Florence and The Machine, Sigur Rós i wielu, wielu innych.Festiwal jest też wyzwaniem dla uczestników, ponieważ niejednokrotnie trzeba dokonywać bardzo trudnych wyborów, bo niestety koncerty się nakładają. Gdynia staje się stolicą muzyki na 4 dni. Wszyscy wyjeżdżają zadowoleni, nawet jeśli pogodna nie do końca dopisała. Głosami czytelników Open’er Festival w Plebiscycie SO!MUSIC 2016 zajmuje 2. miejsce!

 

 

1. MĘSKIE GRANIE

 

 

Męskie Granie to niezwykła muzyczna przygoda, która rozpoczyna się już wczesnym latem, kiedy to z zapartym tchem obserwujemy skład artystów i wysłuchujemy pierwszych dźwięków singla, a kończy się spektakularnym finałem w ostatni weekend wakacji. W tym roku muzyczna karawana ponownie przetoczyła się przez sześć miast, prezentując polskiej publiczności wyjątkowy przekrój tego co najciekawsze na krajowej scenie muzycznej. Do tego zespół Męskie Granie Orkiestra pod wodzą Tomka Organka smakował jak nigdy dotąd, co potwierdziliście swoimi głosami. W zeszłym roku na 2. miejscu, w tym roku awans do pozycji lidera! Tak, to właśnie MĘSKIE GRANIE zdobywa tytuł FESTIWAL ROKU w Plebiscycie SO!MUSIC 2016!

 


Lubisz polską muzykę? Kibicujesz polskim artystom? Interesują Cię nowości płytowe i ogłoszenia festiwalowe?
Bądź na bieżąco! Polub SO!MUSIC na facebooku!