Plebiscyt SO!MUSIC 2016: Festiwal Roku
» » Plebiscyt SO!MUSIC 2016: Festiwal Roku

Plebiscyt SO!MUSIC 2016: Festiwal Roku

Trwa kolejna edycja Plebiscytu SO!MUSIC! W tym roku pod głosowanie czytelników oddaliśmy artystów i inicjatywy nominowane w 11 kategoriach.  Ostatnie dwanaście miesięcy przyniosło dużo doskonałej muzyki, czego doświadczyliśmy dokonująć trudnej selekcji. Dziś prezentujemy nominowanych w kategorii – FESTIWAL ROKU!

Dziś prezentujemy Wam nasze nominacje Plebiscytu SO!MUSIC 2016 w kategorii – Festiwal Roku. Z roku na rok mamy coraz więcej muzycznych imprez na światowym poziomie – świadczyć mogą o tym nominacje i nagrody, które zdobyły. Większość z nominowanych przez nas festiwali zostało nominowanych do nagrody European Festival Awards. Open’er i Tauron Nowa Muzyka mają już na koncie po kilka nagród w swojej kategorii. Warto wspomnieć, że Alter Art, dzięki której mamy okazję brać udział w festiwalach Open’er, Orange Warsaw i Kraków Live, kilka dni temu odebrała nagrodę najlepszego organizatora wydarzeń kulturalnych w Europie!

 

Zagłosuj na festiwal, który Twoim zdaniem był najlepszy w 2016 roku! Wybierz swoich faworytów w jedenastu kategoriach i kolejny raz pomóż udowodnić, że polska muzyka ma się znakomicie! Głosowanie w Plebiscycie SO!MUSIC 2016 trwa do 22 stycznia 2017 roku, natomiast wyniki opublikujemy dwa dni później – 24 stycznia 2017 roku. Dla głosujących mamy cały stos muzycznych niespodzianek!

 

 >>> ZAGŁOSUJ I WYBIERZ Z NAMI FESTIWAL ROKU!<<< 

 

 

Poznajcie nasze nominacje w kategorii Festiwal Roku w Plebiscycie SO!MUSIC 2016:

 

 

 

AUDIORIVER

 

11. edycja Audioriver, największego w Polsce letniego festiwalu z nowoczesną elektroniką to trzy dni niesamowitych koncertów, osiem różnorodnych scen, ponad 100 zagranicznych i polskich artystów, tysiące ludzi tańczących codziennie na płockiej plaży nad Wisłą i Starym Rynku. Wystąpili m.in Crystal Castles, Dubfire, Jamie Woon, Ella Eyre i Danger. Chodzą słuchy, że to była jak dotąd najlepsza edycja.

 


 

HEJ FEST

 

Hej Fest może poszczycić się jedną z najbardziej oryginalnych koncertowych lokalizacji. Festiwal odbywał się 1123 m n.p.m. na zakopiańskiej Gubałówce. Podczas 10 wakacyjnych weekendów mieliśmy szansę posłuchać polskich gwiazd i przy okazji podziwiać tatrzańskie widoki. Jednak to co odróżnia ten festiwal od innych to to, że mieli się tu okazję zaprezentować publicności także młodzi, debiutujący artyści.

 


LIFE FESTIVAL OŚWIĘCIM

 

 

Life Festival odbył się w Oświęcimiu po raz 7. Jak co roku nie zabrakło gwiazd światowego formatu – tym razem wystąpili Elton John oraz Queen + Adam Lambert. To co jednak jest najważniejsze, to nie nazwiska i ich przeboje, a wspólna idea, która ich łączy – life/peace/music i pragnienie, by to pokojowe przesłanie poszło w świat.

 


 

LIVE MUSIC FESTIVAL

 

Live Music Festival odbywa się od 2006 roku w Krakowie. Kiedy dwa lata temu festiwal zmienił głównego sponsora i zaczął występować pod skróconą nazwą, pojawiła się także nowa formuła wydarzenia. Nie obniżył on jednak poziomu, o czym świadczy nominacja do European Festival Awards w kategorii najlepszy średni festiwal muzyczny. Organizatorzy Live Music Festival stawiają na czołowych światowych wykonawców, ale i świetnie rokujące polskie zespoły.


 

MĘSKIE GRANIE

 

Męskie Granie to niezwykła muzyczna przygoda, która rozpoczyna się już wczesnym latem, kiedy to z zapartym tchem obserwujemy skład artystów i wysłuchujemy pierwszych dźwięków singla, a kończy się spektakularnym finałem w ostatni weekend wakacji. W tym roku muzyczna karawana ponownie przetoczyła się przez sześć miast, prezentując polskiej publiczności wyjątkowy przekrój tego co najciekawsze na krajowej scenie muzycznej. Do tego zespół Męskie Granie Orkiestra pod wodzą Tomka Organka smakował jak nigdy dotąd.

 


OFF FESTIVAL

 

Off Festival to festiwal, który łączy w sobie muzykę niszową z tą bardziej znaną. Organizatorzy zapraszają zarówno gwiazdy, choć nie brakuję tutaj niszowych koncertów. Na Offie usłyszymy muzykę rockową, elektroniczną czy nawet folkową. Jest to mikstura, obok której nie można przejść obojętnie, dlatego to wydarzenie można nazwać festiwalem różnorodności. Do Katowic nie przyjeżdża się dla line up, ale po to by odkryć artystów, o których wcześniej nie mieliśmy pojęcia. Na lotnisku Muchowiec panuje wyjątkowa atmosfera i wszyscy ludzie są do siebie przyjaźnie nastawieni. Z Katowic każdy wyjeżdża napełniony pozytywną energią.


 

OPEN’ER FESTIVAL

 

Spotkanie z gwiazdami muzyki przede wszystkim alternatywnej – te słowa najlepiej określają ten festiwal. W Gdyni na przełomie czerwca i lipca panuje niesamowity klimat, ludzie przyjeżdżają po to, żeby zobaczyć występy swoich ulubionych artystów. Opener Festival zaprasza wiele gwiazd, które grają świetne koncerty, a ludzie pod scenami doskonale się bawią. W 2016 roku można było zobaczyć koncerty takich artystów jak: PJ Harvey, Florence and The Machine, Sigur Rós i wielu, wielu innych.Festiwal jest też wyzwaniem dla uczestników, ponieważ niejednokrotnie trzeba dokonywać bardzo trudnych wyborów, bo niestety koncerty się nakładają. Gdynia staje się stolicą muzyki na 4 dni. Wszyscy wyjeżdżają zadowoleni, nawet jeśli pogodna nie do końca dopisała.

 


ORANGE WARSAW FESTIVAL

 

Orange Warsaw Festival nie trzeba przedstawiać, jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych festiwali w Polsce. Od tego roku organizowany jest przez AlterArt na Torze Wyścigów Konnych Warszawa-Służewiec. I choć decyzja o skróceniu długości festiwalu z trzech do dwóch dni wywołała dyskusję, warto było zainwestować. Warszawę odwiedzili m.in. Die Antwoord, Lana del Rey, Skrillex, Tom Odell, MO i Daughter.


PRZYSTANEK WOODSTOCK

 

Festiwal, który budzi najwięcej kontrowersji, jest motorem napędowym wielu rozmów, jednak jest przede wszystkim skupiskiem ludzi, których łączy miłość, przyjaźń, muzyka. Choć rekord w ilości uczestników został pobity w 2014 roku, gdzie ich ilość sięgnęła ponad 750 tysięcy, festiwal nadal ma wzięcie. Za cenę samego dojazdu do Kostrzyna nad Odrą można posłuchać muzycznych pereł z całego świata, poznać tysiące ludzi, zakochać się i psychicznie odpocząć od szarej codzienności.


 

TAURON NOWA MUZYKA

 

Tauron Nowa Muzyka od lat prezentuje nam najciekawsze zjawiska polskiej sceny elektronicznej. Specyficzny klimat festiwalu tworzą postindustrialne kopalniane lokalizacje. Starannie wybrani niebanalni artyści i atmosfera Górnego Śląska przyciąga niezmiennie do Katowic rzesze fanów, nie tylko z Polski, ale i z Europy.

 


UNSOUND FESTIVAL

 

Wydarzenie zapoczątkowane w roku 2003, które z każdą edycją rozkwita i zaskakuje czymś nowym. Festiwal, który dla jednych jest najważniejszą datą w kalendarzu, a dla innych listą nikomu nie znanych artystów. Z czego wynika jego fenomen i wyprzedające się w przeciągu kilku minut karnety? Przede wszystkim Unsound to niepodrabialny klimat, który tworzą zaproszeni artyści – uznane marki w muzycznym podziemiu, które przyciągają szerokie grono osób zainteresowanych muzyką eksperymentalną, elektroniką, ale też nowymi zjawiskami kulturalnymi i sztukami wizualnymi.