Sambor “Umbra” – premiera pierwszego polskiego albumu tego roku
» » Sambor “Umbra” – premiera pierwszego polskiego albumu tego roku

Sambor “Umbra” – premiera pierwszego polskiego albumu tego roku

Kategoria: Płyty, Polecamy, Premiera | 0

Mamy naszą pierwszą ulubioną płytę tego roku! Przed Wami album “Umbra” zespołu Sambor, czyli nostalgiczna podróż przez historie wprost z rozmagnetyzowanych kaset VHS.

Na trzecim wydawnictwie grupy Sambor znajdujemy siedem utworów inspirowanych estetyką retrofuture, która łączy w sobie klasyczny songwriting z elektronicznymi brzmieniami złotej ery syntezatorów.

“Umbra” to najciemniejsza część cienia… i taka właśnie jest ta płyta. Bohaterowie fatalistycznych historii stale podążają śladem upragnionego – szczęścia, czasu, prawdy i spełnienia – jednak nigdy nie udaje im się dosięgnąć tego, o czym marzą. W piosenkach bez happy endu pozostają na zawsze zawieszeni między obdartą ze złudzeń rzeczywistością i tęsknotą za tym, co nieosiągalne.

To napięcie jest wyczuwalne również w warstwie muzycznej. Elektroniczna perkusja, analogowe syntezatory, przestrzenne pogłosy i zapętlenia tworzą doskonałe tło dla podróży w głąb szarości. “Umbra”, podobnie jak wcześniejszy album “Bruksizm”, nie jest propozycją łatwą, ale potrafi wciągnąć jak najciemniejsza część cienia.

Płytę promuje właśnie utwór z polskim tekstem “Pożar”, do którego niebawem zobaczymy także teledysk: