Plebiscyt SO!MUSIC 2016: Nadzieje 2017
» » Plebiscyt SO!MUSIC 2016: Nadzieje 2017

Plebiscyt SO!MUSIC 2016: Nadzieje 2017

 

Wystartowaliśmy z kolejną edycją Plebiscytu SO!MUSIC! W tym roku pod głosowanie czytelników oddaliśmy artystów nominowanych w 11 kategoriach.  Ostatnie dwanaście miesięcy przyniosło dużo doskonałej muzyki, czego doświadczyliśmy dokonująć trudnej selekcji.  Przez najbliższe 3 tygodnie będziemy przybliżać Wam sylwetki i dzieła nominowanych artystów. Dziś prezentujemy Wam muzyczne Nadzieje na 2017 rok.

Dziś prezentujemy Wam nasze nominacje w naszej ulubionej kategorii Plebiscytu – Nadzieje 2017. Uwielbiamy odkrywać nową muzykę! Poniżej prezentujemy 12 projektów, które mamy nadzieję w przyszłym roku narobią szumu i uzyskają Waszą aprobatę. Poznajcie ich sylwetki oraz pierwsze dokonania i oddajcie głos na najlepszych!

 

 >>> ZAGŁOSUJ I WYBIERZ Z NAMI NADZIEJE 2017! <<< 

 

Zagłosuj na tych polskich artystów, którzy Twoim zdaniem byli najlepsi w 2016 roku! Wybierz swoich faworytów w jedenastu kategoriach i kolejny raz pomóż udowodnić, że polska muzyka ma się znakomicie! Głosowanie w Plebiscycie SO!MUSIC 2016 trwa do 22 stycznia 2017 roku, natomiast wyniki opublikujemy dwa dni później – 24 stycznia 2017 roku. Dla głosujących mamy cały stos muzycznych niespodzianek!

 

 

W kategorii Nadzieje 2017 w Plebiscycie SO!MUSIC 2016 nominowaliśmy:

 

BLUNT RAZOR

 

W muzyce Blunt Razor słychać przebojowości Imagine Dragons, wielobarwność Gotye i zadziorność Franz Ferdinanda. Wszystko to doprawione szczyptą słowiańskiej duszy, daje bardzo ciekawy i przyzwoity efekt. Są jednym z laureatów Konkursu Skoda Auto Muzyka i z pewnością to dopiero początek ich sukcesów. Pochodzą ze Śląska, a to ponoć tam jest najwieksza kopalnia nietuzinkowych talentów. Ten po oszlifowaniu ma szansę pięknie zabłysnąć. Ponoć nadal pracują nad debiutanckim krążkiem. Prędzej Panowie, prędzej!

 

Facebook | YouTube | Soundcloud

 


GYPSY AND THE ACID QUEEN

 

 

Nadzieją obdarza się zawsze nietuzinkowe rozwiązania. Do takich należy projekt Gypsy and the Acid Queen, w którym jedna osoba zastępuje cały zespół. Kuba Jaworski, który stoi za tą długą nazwą jest wrażliwcem, który w swoich utworach zabiera słuchacza w podróż po życiu, na które bilet dostał każdy z nas. Jak ktoś kiedyś napisał, koncerty Gypsy to przeżycie “transcendentalne”, a legendy o tym premierowym w krakowskiej Alchemii, krążą do dziś! Jego pomysłowość nie zna granic i niebawem będzie o nim głośno!

 

Facebook | YouTube | Bandcamp

 


 

JOAN

 

W 2016 roku joan powoli zaczęła odkrywać przed słuchaczami swój talent, publikując dwa autorskie utwory. Dotychczas miesiliśmy szanse zobaczyć ją podczas występów Fismolla, gdzie grała na wiolonczeli i śpiewała chórki. Joanna Glensk porusza się w podobnej stylistyce, co jej brat. Jest delikatnie, emocjonalnie i trochę nostalgicznie. Po wysłuchaniu singla “God, You’ve Never Drowned The Place” wyczekujemy z niecierpliwością kolejnych muzycznych perełek i oczywiscie debiutanckiego albumu.

 

Facebook | YouTube


 

KVBA

 

 

Polska elektronika ma się bardzo dobrze. Przykładem potwierdzającym te słowa jest poznańsko-wrocławski duet tworzony przez dwóch panów o imieniu Kuba. Chociaż swoje pierwsze muzyczne kroki stawiali w zespołach gitarowych (m. in. Kumka Olik czy Neony), konsekwentnie pokazują, że w klimatach szeroko pojętej elektroniki też mają dużo do powiedzenia. Duet KVBA zadebiutował występem na tegorocznym Spring Breaku, później pojawił się na festiwalu Audioriver. Warto wspomnieć, że ich występy na żywo wzbogacane są o imponujące wizualizacje przygotowywane przez kolektyw woooms. Zespół aktualnie pracuje nad mini albumem.

 

Facebook | Soundcloud


 

MELIKA

 

Pod pseudonimem Melika kryje się pewna wrocławianka, która w zeszłym roku wydała swój debiutancki album “Tales Part One”. W jej twórczości słychać silne inspiracje muzyką z lat 80. i 90. Na płycie mamy do czynienia przede wszystkim z nieszablonową elektroniką, ale jednocześnie słychać wiele innych muzycznych wpływów. Zdecydowanie wyróżnia się na tle innych elektronicznych projektów, gdzie coraz trudniej zaprezentować coś całkiem świeżego.

 

Facebook | YouTube

 


 

NOT PRETTY ENOUGH

 

 

NOT PRETTY ENOUGH to jeden z najbardziej tajemniczych zespołów z całego zestawienia. Sami nazwali siebie kiedyś muzycznymi melancholikami. Oprócz krótkiego opisu, który zamieścili na swoim profilu We are young, we love music and we are not pretty enough niewiele o sobie mówią, za to skupiają się na najważniejszym. Bez zbędnej otoczki powoli odkrywają przed nami swój świat. Warto się w nim choć na moment zatopić. Ich pierwszą muzyczną wizytówką był magiczny “Hard Beliver”, całkiem niedawno zaskoczyli nas swoją zupełnie nową elektroniczną odsłoną – utworem “The Shelter”. Ich twórczość, mimo, że dopiero na starcie, już jest porównywana do dokonań takich artystów jak Flume czy London Grammar. Mają spore szanse, aby nadchodzące dwanaście miesięcy należało właśnie do nich, bo nie mamy wątpliwości, że zaskoczą i to nie jeden raz!

 

Facebook | YouTubeSoundcloud

 


 

NOŻE

 

 

Noże są dopiero na początku swojej muzycznej drogi, jednak to co do tej pory zaprezentowali mocno fasynuje. Charakterystyczny melodyjny wokal, niebanalne teksty w języku polskim, ściana gitar, pulsujący syntezator, mocna rytmika i melancholia – to elementy składowe ich brzmienia. Propozycja nie tylko dla miłośników szeroko pojętej zimnej fali, ale dla każdego, kto ceni w muzyce świeżość i nieoczywistość. Zapowiada sie ciekawie, z niecierpliwością czekamy na więcej!

 

Facebook | YouTubeSoundcloud

 


 

PEPE.

 

 

Pepe., to kolejny artysta, który udowadnia, że polska elektronika ma się świetnie. Urzeka wysmakowaną selekcją prezentowanych dźwięków, a przede wszystkim ogromną muzyczną wrażliwością. Chociaż ma na swoim koncie dwie świetne EP-ki, współpracę z wytwórnią Flirtini oraz kolaboracje z Patrickiem the Panem i Izą Lach, to mamy wrażenie, że jego postać wciąż nie zaistniała w świadomości wystarczającej liczby słuchaczy. Mamy nadzieję, że 2017 okaże się dla Piotrka rokiem przełomowym w muzycznej karierze!

 

Facebook | YouTubeSoundcloud

 


 

SALK

 

 

SALK to projekt, który bez wątpienia jest liderem tego zestawienia, jednak trudno oprzeć się wrażeniu, że kategoria Nadzieje 2017 jest dla nich ciut przykrótka. Ich początki nie są skromnym dorobkiem – mają na koncie występ w Opolskich Debiutach, miano laureata Konkursu Skoda Auto Muzyka, kontrakt płytowy z Nextpop Label i pokaźne grono wiernych fanów. Osiągnęli to wszystko zaledwie w kilka miesięcy! Co przyniosą kolejne? Jesteśmy przekonani, że sporo dobrego. Wiążemy z nimi spore nadzieje w kontekście nadchodzącego 2017 roku i jesteśmy na 100% przekonani, ze ich nie zawiodą!

 

Facebook | YouTubeSoundcloud

 


 

SEALS

 

Seals to młody duet z Cieszyna, który tworzy Magda Kluz i Wojtek Kiełbicki. Ich debiutancka EPka “The Hand On His Face” ukazała się w listopadzie zeszłego roku i wywołała niemałe poruszenie. Oprócz muzyki zespół zadbał takze o doskonałą jej oprawę – do każdego z 7 utworów powstał osobny, niepowtarzalny teledysk. Ich muzyka zwyczajnie urzeka prostym przekazem, zarówno jeśli chodzi o melodie, jak i o teksty. Szczerość i autentyczność to na razie największa siła zespołu. Jesteśmy przekonani, że w 2017 roku mocno namieszają i mocno im w tym kibicujemy!

 

Facebook | YouTubeSoundcloud


SONBIRD

 

 

Kolejni młodzi i bezczelnie zdolni. Ich muzyka uzależnia, a to co ją cechuje to naturalność, autentycznosć i uniwersalność. Bezapelacyjnie najsilniejszą stroną tego projektu jest wokal, który niesie potężny ładunek emocjonalny. Trafił on na grunt zgrabnych kompozycji, które potrafią długo rozbrzmiewać w głowie. Mają pomysł na siebie i jeśli konsekwetnie będą go realizować, sporo osiągną. W sierpniu tego roku własnymi siłami wydali debiutancką EPkę “Wspomnienia z Poprzedniego Życia”. Sonbird mają już na swoim koncie pierwszy duży sukces – są jednym z lauratów Konkursu Skoda Auto Muzyka. Panowie, oby tak dalej!

 

Facebook | YouTubeSoundcloud

 


 

SUUMOO

 

 

Pierwsze muzyczne kroki tego lubelskiego trio można zaliczyć do udanych.  Zadebiutowali singlem „Flegma”, po którym pojawiło się zaproszenie na największy polski festiwal showcase’owy – Spring Break. Później przyszedł czas na występ na Openerze. Czym zasłużyli sobie na takie wyróżnienie w tak krótkim czasie? Suumoo prezentuje muzykę, której na polskiej scenie cały czas odczuwamy niedosyt – to wyważony indie-rock z elementami elektroniki i niebanalnymi tekstami w języku polskim. Czekamy na długogrający album!

 

Facebook | YouTubeSoundcloud

 

 

   PODSUMUJ Z NAMI OSTATNIE 12 MIESIĘCY I ZAGŁOSUJ W PLEBISCYCIE SO!MUSIC 2016!