“Umbra” to tytuł trzeciego albumu zespołu Sambor
» » “Umbra” to tytuł trzeciego albumu zespołu Sambor

“Umbra” to tytuł trzeciego albumu zespołu Sambor

Kategoria: Polecamy, Zapowiedzi | 0

Będzie to jeden z pierwszym albumów w nowym roku. Zespół Sambor zabierze nas w nostalgiczną podróż przez historie wprost z rozmagnetyzowanych kaset VHS. Wszystko za sprawą ich trzeciego albumu “Umbra”.

Będzie to siedem utworów inspirowanych estetyką retrofuture łączy w sobie klasyczny songwriting z elektronicznymi brzmieniami złotej ery syntezatorów. “Umbra” to najciemniejsza część cienia… i taka właśnie jest ta płyta. Bohaterowie fatalistycznych historii stale podążają śladem upragnionego – szczęścia, czasu, prawdy i spełnienia – jednak nigdy nie udaje im się dosięgnąć tego, o czym marzą. W piosenkach bez happy endu pozostają na zawsze zawieszeni między obdartą ze złudzeń rzeczywistością i tęsknotą za tym, co nieosiągalne.

To napięcie jest wyczuwalne również w warstwie muzycznej. Elektroniczna perkusja, analogowe syntezatory, przestrzenne pogłosy i zapętlenia tworzą doskonałe tło dla podróży w głąb szarości. “Umbra”, podobnie jak wcześniejszy album “Bruksizm”, nie jest propozycją łatwą, ale potrafi wciągnąć jak najciemniejsza część cienia.

Oficjalna premiera albumu “Umbra” w pierwszy piątek stycznia (6.01.2017).

 

Sambor – “Umbra”

1. Days of Umbra
2. The Great Escape
3. Solaris
4. Lost in Time
5. Pożar
6. Tender Commander
7. Galapagos