Zespół Bastille wystąpił na Torwarze [relacja]
» » Zespół Bastille wystąpił na Torwarze [relacja]

Zespół Bastille wystąpił na Torwarze [relacja]

Kategoria: Relacje | 0

24 listopada zespół Bastille po raz kolejny odwiedził Polskę. Tym razem brytyjczycy zagrali w warszawskiej hali Torwar. Przeczytajcie naszą relację z tego wydarzenia.

 

Tego wieczoru jako pierwszy warszawskiej publiczności zaprezentował się Rationale. Artysta ma niesamowite umiejętności wokalne, które idealnie komponują się z balladami. Zaprezentował kilka swoich bardziej znanych kawałków, jak i całkiem premierowych utworów, doskonale wprowadzając wszystkich w muzyczną atmosferę.

Po krótkiej przerwie technicznej na scenie pojawił się wyczekiwany przez wszystkich zespół Bastille. Mimo, że była to trasa promująca ich ostatnie wydawnictwo, zagrali chyba wszystkie swoje najbardziej znane utwory. Nie zabrakło “Laury Palmer”, “Oblivation”, “Things We Lost In The Fire”, czy “Bad Blood”. Największym wydarzeniem była jednak piosenka “Of The Night”, podczas której Dan stał na środku hali i wciągnął wszystkich do zabawy – w pewnym momencie można było zaobserwować jak większość zgomadzonych synchronicznie kucała i wyskakiwała w górę. Niesamowity widok!

Ogromną zaletą koncertu był kontakt zespołu z publicznością. Dan często wymawiał zwroty w języku polskim, dziękował po każdej piosence w naszym języku. Często wychodził też w tłum i nie nie stronił od kontaktu z publicznością. Zespół, gdy wrócił na bis, pojawił się na bocznej trybunie, wykonując tam “Two Evils”. Na koniec wybrzmiały jeszcze dwa ostatnie utwory – “Icarus” i “Pompeii”.

Warto też wspomnieć o efektach wizualnych i oprawie koncertu. Była doskonała! Prawie podczas każdego utworu, w tle pojawiały się wizualizacje, a między utworami emitowane były filmiki, np. prezentujące historię powstania okładki płyty “Wild World”, czy nagranie z głównym bohaterem teledysku “Fake It”.

Komunikacja i kontakt fizyczny z publicznością sprawił, że to był mój pierwszy koncert, na którym miałam wrażenie, że artyści występują i dają z siebie wszystko dla każdej, pojedynczej osoby, która pojawiła się w Hali Torwar. Zespół świetnie reagował na wiele akcji fanowskich, widać było, że byli pozytywnie zaskoczeni. Ku uciesze publiczności członkowie zespołu brali do rąk polskie flagi, a na ostatniej piosence, gdy wszyscy podnosili kartki z napisem “We already miss you”, Dan wyznał, że też już za nami tęskni. I jak tu nie kochać Bastille? : )