Kroki na urodzinach Szpitalnej 1 [relacja]
» » Kroki na urodzinach Szpitalnej 1 [relacja]

Kroki na urodzinach Szpitalnej 1 [relacja]

Kategoria: Relacje | 0

Szpitalna 1 – nowy klub, który pojawił się niedawno na muzycznej mapie Krakowa doczekał się pod koniec listopada pierwszych urodzin. Świętowaniu towarzyszyły oczywiście koncerty artystów sceny elektronicznej. Urodzinowy weekend otworzył swoim występem zespół Kroki.

Kroki należą do szczęśliwego grona bardzo obiecujących polskich debiutantów. Mieli już okazję sprawdzić się przed szerszą publicznością na Openerze i poznańskim Spring Break, a także w dużo bardziej kameralnej odsłonie podczas Sofar Sounds. Na wszystkich koncertach spotkali się z bardzo entuzjastycznym odbiorem. Występują pod szyldem wytwórni Kayax obok takich artystów jak Artur Rojek albo Brodka. W październiku wydali debiut o nazwie „Stairs”, a niedawno ruszyli z nim w pierwszą trasę po Polsce.

Bogata frekwencja podczas ich koncertu w Szpitalnej 1 świadczy o tym, że wieści o Krokach już się rozeszły. Wybiła 21.30, zabrzmiały pierwsze dźwięki i krakowianie mieli okazję się przekonać, jak znakomicie ten projekt prezentuje się na żywo. Zespół dobrze wpasował się w atmosferę klubu. Okazuję się, że materiał z ich pierwszej płyty świetnie sprawdza się również na koncertach. Najbardziej wbiło mi się w pamięć mistrzowskie wykonanie trochę melancholijnego utworu „Eyes”, który jest bardzo mocnym punktem na tym albumie. Charakterystyczne dla Kroków jest to, że podobnie jak na płycie, ich występ ani przez moment nie staję się monotonny. Panowie w swojej muzyce sporo eksperymentują i co chwilę intrygują słuchacza, wplatając elementy innych gatunków. Widać również, że dobrze czują się nie tylko w studiu nagraniowym, ale przede wszystkim na scenie.

Podczas czwartkowego koncertu zbudowali dobry kontakt ze słuchaczami, przez co kontakt z ich muzyką był jeszcze przyjemniejszy. Wokalista bardzo sprawnie wchodzi w interakcje z publicznością, zachęcając chociażby do klaskania. Kroki nie tylko świetnie grają, ale i zwyczajnie budzą sympatie. Warto ich koncerty sprawdzić już teraz, mimo że mają przed sobą jeszcze wiele tras koncertowych.