SO!MUSIC

NOWA STRONA MUZYKI

Posłuchaj

Grobeska – “Pragnąc słów”

Na początku września światło dzienne ujrzał singiel „Pragnąc snów” Goberskiej, który zapowiada jej najnowsze wydawnictwo.

 

Początkiem września Grobeska zaprezentowała swój najnowszy singiel „Pragnąc snów”, którym zabiera nas w muzyczną podróż szlakiem melancholii i tęskonoty za ulotnymi marzeniami. Utwór ten zwiastuje jej nowe wydawnictwo i jak zapowiada artytka, kolejne utwory ukażą sie już niebawem!

 

Wcześniej z gitarą na kolanie, teraz z pianinem na głównym planie, czyli singiel “Pragnąc snów” zapowiedzią nowego etapu w mojej twórczości. Melancholijny, pełen smutku utwór opowiada o tęsknocie do minionych wydarzeń oraz o zaspokajaniu pragnień, które nie zawsze okazują się dla nas dobre. “Pragnąc snów” to pierwszy utwór, który ujrzał światło dzienne po wydaniu EP’ki “Fake Stars” w kwietniu 2015 r., a który z pewnością pojawi się na mojej przyszłej płycie – tłumaczy Groberska

 

Groberska to 23-letnia autorka muzyki i tekstów. Swoje pierwsze utwory zaczęła komponować w szkole średniej, publikując je w sieci pod nazwą Closeinsounds. Jej utwór nagrany z zespołem znalazł się na składance “Polska Alternatywa”. Fanatyczka Jamesa Deana i Jeffa Buckley’a, w których na co dzień szuka inspiracji. Mimo młodego wieku ma na swoim koncie występy u boku m.in. Skubasa, Anneke van Giersbergen czy Selah Sue. W kwietniu 2015 roku wydała swoją debiutancką EPkę “Fake Stars”, której premiera miała miejsce podczas festiwalu Spring Break.