Loading
krakow_live_festival
Kraków Live Festival 2016 ogłasza nowych artystów, którzy dołączyli do składu imprezy.

[btn text=”POZNAJ WSZYSTKIE SZCZEGÓŁY KRAKÓW LIVE FESTIVAL 2016!” tcolor=#FFF bcolor=#FF0000 thovercolor=#FFF link=”http://www.somusic.pl/2016/07/21/krakow-live-festival-zmiany-w-lineupie-dodatkowy-dzien-festiwalu-i-nowa-gwiazda/” target=”_self”]

Kolejni wykonawcy dołączają do line-upu tegorocznego Kraków Live Festival! Do wcześniej ogłoszonych gwiazd, które wystąpią między 19 a 20 sierpnia na terenie lotniska Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie dołączyły: HEYAlgiers, Julia Marcell, Terrific Sunday oraz duet Coals.

 

Wszyscy ogłoszeni wykonawcy Kraków Live Festival 2016: Massive Attack + Young Fathers, Sia, The Chemical Brothers, Cage the Elephant, Damian Jr. Gong Marley, Hey, The Neighbourhood, Algiers, Coals, Julia Marcell, Terrific Sunday oraz koncert specjalny w ramach ONE EXTRA DAY: MUSE.

 

460_heyHey

 

Jeden z najważniejszych polskich zespołów rockowych od lat wpływający na historię polskiej muzyki. Od 1992 r. ich twórczość – znakomite kompozycje opatrzone poruszającymi i szczerymi tekstami Katarzyny Nosowskiej – szybko zjednały sobie publiczność. Pierwsza płyta Hey – “Fire” wydana w 1993 r. jest dziś jedną z najmocniejszych pozycji kanonu polskich albumów rockowych. Przez ponad 20 lat działalności zespół oscyluje między grungem, rockiem alternatywnym aż po elektronikę. Po swoim dziesiątym studyjnym albumie “Do Rycerzy, do Szlachty, doo Mieszczan” postanowili jeszcze raz zmierzyć się z akustycznymi aranżacjami swoich piosenek i wydali, zarejestrowany w Filharmonii Szczecińskiej, album “Hey w Filharmonii Szczecin”. Nowy, studyjny album miał swoją premierę 22 kwietnia br. Jego tytuł to “BŁYSK”, a promują go single “Prędko, prędzej” oraz “Historie” – obydwa utwory dotarły do 1 miejsca legendarnej LP3. Jeszcze przed ukazaniem się nowego krążka zespół pokusił się o niezwykły eksperyment, a mianowicie zagrał serię klubowych koncertów “przedBŁYSK”, podczas których publiczność mogła zapoznać się z całym materiałem z nadchodzącej płyty.

 

 

460_algiersAlgiers

 

Algiers to amerykańska grupa z Atlanty, która łączy eksperymentalny rock z wpływami post-punku, muzyki gospel i południowej literatury gotyckiej. Ich brzmienie często określane jest jako “dystopijny soul” ze względu na mroczny i posępny nastrój, wokale inspirowane afrofolkiem i nieregularne muzyczne tekstury. Franklin James Fisher, Ryan Mahan, Lee Tesche i Matt Tong pochodzą ze Stanów Zjednoczonych, lecz zespół założyli w Londynie w 2007 roku. Ich nazwa symbolizuje miejsce konfliktu naznaczone przemocą, rasizmem, oporem i religią – są to kwestie, które często poruszają w swojej twórczości. Ich debiutancki singiel “Blood” został wydany w styczniu 2012 roku. Dopiero 3 lata później grupa doczekała się premiery swojego pierwszego albumu studyjnego pt. “Algiers”. Znalazł się on na wielu listach podsumowujących najlepsze wydawnictwa muzyczne 2015 roku.

 

 

460_juliaJulia Marcell

 

W marcu artystka wydała nowy album, pierwszy całkowicie po polsku. Napisany z lekkością i dużą dozą humoru, “Proxy” opisuje naszą kolorową, dziwną, czasem niezrozumiałą rzeczywistość, choć nie bez pewnej dozy czułości. I, jak podkreśla sam artystka, jest to płyta pop. To już czwarty album wokalistki, która w 2012 roku została nagrodzona Paszportem Polityki w kategorii Muzyka Popularna. Julia jako jedna z niewielu polskich artystek udanie dzieli swoją karierę między Polskę a zachód, czego dowodem była popularność jej poprzednich albumów – “I Might Like You”, “June” i “Sentiments” oraz liczne występy festiwalowe. Na Kraków Live Festival usłyszymy przede wszystkim materiał z “Proxy”.

 

 

terrific sunday2Terrific Sunday

 

Pierwszy longplay zespołu zatytułowany “Strangers, Lovers” ukazał się w październiku 2015 r. i promowały go single “Bombs Away” i “Streets Of Love”. Album wyprodukował Marcin Bors, który dopracował brzmienie formacji poruszającej się w obrębie szeroko pojętej muzyki alternatywnej. Debiut Terrific Sunday okazał się jedną z najciekawszych rockowych płyt minionego roku, co doceniła także Akademia Fonograficzna, nominując ich album do Fryderyka.

 

 

460_coalsCoals

 

Coals to młody duet, w którego skład wchodzą Katarzyna Kowalczyk i Łukasz Rozmysłowski. Nazwa zespołu ściśle nawiązuje do znanego z kopalni węgla – Śląska. Krytycy definiują ich muzykę jako folk z elementami elektroniki. Po zaledwie pół roku istnienia zespół został zaproszony na takie festiwale jak OFF, Open’er, czy Soundrive. Kasia i Łukasz otwierali także pierwszą w Polsce wideosesję dla legendarnej stacji KEXP, w której to również utwór “Weightless” został wybrany “piosenką dnia” w sierpniu 2015 roku. Wśród inspiracji Kasia i Łukasz wymieniają m.in. Warpaint, Soap & Skin, czy Spooky Black. Obecnie zespół pracuje nad debiutancką płytą, którą planuje wydać pod koniec 2016 roku.

 

 

 

KARNETY/BILETY:

Regular Tickets (w przedsprzedaży do 7 sierpnia lub do wyczerpania puli biletów)

karnet 3 dni 379 zł
karnet 3 dni z polem namiotowym 439 zł
bilet jednodniowy 219 zł

One Extra Day – Koncert Muse (21.08.2016) – 239 zł

bilety dla dzieci: od 3 do 10 roku życia – 50% ceny: karnet 3 dni 189 zł , karnet 3 dni + pole namiotowe 219 zł, bilety jednodniowe 109 zł. Bilety na koncert Muse 119 zł. Dzieci do 3 roku życia: udział bezpłatny.

[btn text=”KUP BILET!” tcolor=#FFF bcolor=#FF0000 thovercolor=#FFF link=”http://www.alterart.pl/shop/sklep.php?en=0&mode=1&cat=3″ target=”_self”]

Final Call Tickets (od 8 sierpnia)

karnet 3 dni 399 zł
karnet 3 dni z polem namiotowym 459 zł
bilet jednodniowy 239 zł

One Extra Day – Koncert Muse (21.08.2016) – 239 zł

bilety dla dzieci: od 3 do 10 roku życia – 50% ceny: karnet 2 dni 199 zł , karnet 2 dni + pole namiotowe 229 zł, bilety jednodniowe 119 zł. Bilety na koncert Muse 119 zł. Dzieci do 3 roku życia: udział bezpłatny.

Bilety dostępne na altersklep.pl oraz ebilet.pl.

Top