Open’er 2016: Section Boyz, Lunice, Catz ‘N Dogz, Otsochodzi i We Draw A!
» » Open’er 2016: Section Boyz, Lunice, Catz ‘N Dogz, Otsochodzi i We Draw A!

Open’er 2016: Section Boyz, Lunice, Catz ‘N Dogz, Otsochodzi i We Draw A!

opener festival
Na dwa tygodnie przed startem Open’er Festival, do składu artystów dołączają kolejne zespoły!

To jednak nie koniec open’erowych ogłoszeń! Do festiwalu zostało już tylko 13 dni i wbrew wcześniejszym zapowiedziom zamknięcia line-upu, organizatorzy dorzucili dziś do puli artystów 5 nowych nazw:

Section Boyz (30 czerwca)
Lunice (30 czerwca)
Catz ‘N Dogz (1 lipca)
Otsochodzi (29 czerwca)
We Draw A (2 lipca)

 

SECTION BOYZ
CZWARTEK 30/06/2016 – ALTER STAGE

Londyński kolektyw hip hopowy, którego akcje idą w górę każdego dnia. Drake propsuje ich na Instagramie, Skepta w jednym z wywiadów radiowych przyznał, że słucha tylko ich muzyki, a ich niedawna klubowa trasa po Wielkiej Brytanii była całkowicie wyprzedane. Dorzućmy do tego jeszcze informację, że w listopadzie Section Boyz zostali laureatami MOBO Awards – najważniejszej brytyjskiej nagrody muzycznej przyznawanej artystom szeroko pojętej urban music – i wszystko układa się w całość.

Section Boyz podczas gali MOBO otrzymali statuetkę dla najlepszego nowego artysty, zasilając tym samym szereg zwycięzców tej kategorii, tworzony przez Elle Eyre, Krept and Konan czy Tinie Tempah. Prawdopodobnie bardzo szybko trafią na taki etap kariery, jaki osiągnęli wymienieni artyście. Boom na angielski hip hop, popularność grime’u, gwiazdorski status Skepty i Stormzy’ego, tworzą idealny klimat dla takich wykonawców, choć sami Section Boyz uważają, że “mogą przejść przez każdy gatunek”, i “wcale nie są grime, choć mają takie melodie”. Rozstrzygnijcie sami słuchając ich ostatniego, świetnego i wyjątkowo spójnego mixtape’u “Don’t Panic”, a najlepiej pojawiając się na ich koncercie na open’erowej Alter Stage.

 

 

 

LUNICE
CZWARTEK 30/06/2016 – BEAT STAGE

Kanadyjski dj i producent, wspólnie z Hudsonem Mohawke (Alter Stage 2015) tworzący projekt TNGHT. Znany ze swojego zamiłowania do hip-hopu i trapu, bassowych lini i międzygatunkowych mieszanek, o wyjątkowo energetycznym profilu. Ostatnio supportował Madonnę podczas jej europejskiej trasy, co umówmy się, zdarza się tylko wybranym.

 

 

 

CATZ ‘N DOGZ
PIĄTEK 01/07/2016 – BEAT STAGE

Nie było chyba miejsca na klubowej mapie świata, w którym nie pojawił się jeszcze nasz rodzimy duet. Greg i Vojtek, czyli Catz ‘N Dogz nie stali się sezonową sensacją z egzotycznego kraju, tylko na producencko-dj’skim duetem funkcjonującym na równych zasadach z największymi gwiazdami klubowej elektroniki. Rozkręcili własną wytwórnię (Pets Recordings), supportują debiutantów i wydali dwa autorskie albumy. Ten ostatni, ubiegłoroczny “Basic Colour Theory” przyniósł masę świetnych utworów oraz zaskakujący singiel z gościnnym udziałem sióstr Przybysz.

 

 

 

OTSOCHODZI
ŚRODA 29/06/2016 – TENT STAGE

Debiutancki album zatytułowany “Slam” wydał zaledwie 3 tygodnie temu. Otsochodzi to jedna z największych nadziei polskiego hip-hopu. Mimo młodego wieku (rocznik 1996) jego rap jest bardzo stonowany, opanowany co zdecydowanie zwiększa autentyczność. Otsochodzi przypomina trochę Fisza z początków jego solowej kariery. Omija banał szerokim łukiem jednocześnie trafnie puentując rzeczywistość, w której się porusza. Inteligentne, przemyślane teksty łączy z bardzo przyjemnym wyluzowanym flow, co doceniła wytwórnia Asfalt, wydając jego oficjalny debiut.

 

 

WE DRAW A
SOBOTA 02/07/2016 – ALTER STAGE

Na Open’erze wystąpili jeszcze przed wydaniem debiutanckiego albumu. Dziś mają na koncie dwa albumy, w tym opublikowany w połowie maja “Ghosts”, a na ALTER STAGE po raz pierwszy zaprezentują ten materiał przed szeroką publicznością. To będzie koncertowa premiera. „Ghosts”, mimo krótkiego czasu, jaki minął od ukazania się, został uznany za jedną z najważniejszych płyt z muzyką elektroniczną ostatnich miesięcy. Entuzjastyczne recenzje punktują dojrzałość tekstów oraz kompozycje i produkcje, które jeszcze mocniej niż na debiucie odnoszą się do techno. „Zbudowaliśmy ten album na elektronice, ale bardzo emocjonalnej, romantycznej, chwilami introwertycznej” mówią muzycy We Draw A i dodają, że najtrafniej ich styl określa teraz hasło „romantic techno”.