Premiera: Brodka – “Santa Muerte” [klip]
» » Premiera: Brodka – “Santa Muerte” [klip]

Premiera: Brodka – “Santa Muerte” [klip]

Kategoria: Klipy | 0
brodka santa
Brodka prezentuje teledysk do utworu “Santa Muerte” – drugiego singla z jej nowego albumu “Clashes”!

W sieci pojawił się nowy teledysk Brodki “Santa Muerte” – to drugi singiel z jej nowego albumu “Clashes“. Album, który w Polsce ukazał się 13 maja, zadebiutował od razu na 1. miejscu listy sprzedaży OLiS! 3 czerwca, będzie miała miejsce międzynarodowa, fizyczna premiera albumu “Clashes”.

Teledysk “Santa Muerte” to debiut reżyserski Brodki. Trzeba przyznać, ze fantazji Monice nie brakuje. Dość ponury klimat teledysku idealnie wypełniony dźwiękami utworu, przedstawia historię dwóch tajemniczych postaci. Obie dość posępne i budzące grozę, na pierwszy rzut oka przypominają bardziej bohaterów horroru, warto dodać, że w jedną z nich wcieliła się sama artystka. Druga postać to znany tancerz Butoh – Atsushi Takenouchi.

By zrozumieć przekaz tego obrazu warto sięgnąć głębiej i dowiedzieć się więcej na temat butoh. Ta kontrkulturowa forma współczesnego tańca narodziła się w Japonii. Nazywany “Ankoku butoh” – tańcem ciemności, butoh zrywa z kanonami tradycyjnej sztuki, nie tylko japońskiej. Powstał w atmosferze buntu wobec tradycyjnego japońskiego teatru i tańca, ale także wobec dominacji kultury euro-amerykańskiej. Butoh odwołuje się do starych wierzeń, obrzędów. Sam w sobie jest świętem i rytuałem wyzwalającym wewnętrzną energię i eksplorującym mroki podświadomości. Zamiast choreografii czy pozycji tanecznej proponuje “totalną obecność”, którą można osiągnąć dzięki przyjęciu przez tancerza szczególnej psychofizycznej postawy określanej pojęciem butoh-body. Nie oznacza ono fizycznego ciała, ale stan umysłu, czy raczej jedność ciało-umysł. Stan ten – podobny świadomemu śnieniu – jest przekroczeniem dualizmu przedmiot-podmiot, świadomość-nieświadomość.