SO!MUSIC

NOWA STRONA MUZYKI

Festiwale Spragnieni Lata

Spragnieni Lata 2016: wakacyjna odsłona trasy

Spragnieni Lata 2016

Rozłożymy The Beatles na czynniki pierwsze i złożymy na nowo, trochę bardziej awangardowo – tak nową edycję trasy koncertowej Cydr Lubelski Spragnieni Lata zapowiada dyrektor artystyczny projektu Tymon Tymański.

Razem z marką Cydr Lubelski do współpracy zaprosił Natalię Przybysz, Natalię Grosiak i Krzysztofa Zalef Zalewskiego. Zmierzą się z legendą – piosenkami The Beatles z kultowego “The White Album”. Usłyszymy je w świeżych, współczesnych aranżacjach. To będą autorskie interpretacje hitów bandu wszech czasów.

Cydr Lubelski Spragnieni Lata to cykl koncertów, latem plenerowych a zimą klubowych, prezentujących najnowsze projekty młodych polskich muzyków. W kolejnych edycjach trasy biorą udział artyści zmieniający scenę muzyczną, bezkompromisowi, niezależni, mający świetny kontakt z publicznością i gwarantujący ogromną porcję pozytywnej energii.

W piątej edycji trasa po raz pierwszy ma formułę orkiestry. Wszystkim wokalistom towarzyszyć będzie ten sam skład muzyków: The Transistors. Za aranżacje utworów The Beatles odpowiada Tymon Tymański, który przyznaje, że pomysł narodził się, kiedy w wieku 13 lat po raz pierwszy usłyszał “The White Album”.

Jedyną okazją do usłyszenia tego lata na żywo nowych aranżacji The Beatles będą otwarte, bezpłatne koncerty trasy Cydr Lubelski Spragnieni Lata. Odbędą się w 6 miastach Polski. Na wielki finał organizatorzy zapraszają 17 września do Lublina w ramach Lubelskiego Święta Młodego Cydru.

Trasa Spragnieni Lata 2016