SO!MUSIC

NOWA STRONA MUZYKI

Klipy Zapowiedzi

Radiohead – Burn The Witch [klip]

Radiohead-BurntheWitch

Radiohead prezentują pierwszy singiel i klip, które zapowiadają nowy album zespołu. Zobacz i posłuchaj “Burn The Witch”!

Panowie z Radiohead w przeciągu kilku ostatnich dni narobili niezłego zamieszania w sieci. Wyczyszczenie zespołowych kont na Facebooku i Twittera oraz oficjalnej strony internetowej nie jest jednak ostatnim słowem Radiohead. Dziś zespół nie tylko nic nie usunął ale wręcz przeciwnie – opublikował pierwsze enigmatyczne filmiki zapowiadające to, na co wszyscy czekali – pierwszy singiel nowego albumu! I stało się! Utwór “Burn The Witch” ukazał się na nowej stronie internetowej zespołu, chwilę później animowany teledysk do piosenki znalazł się również na YouTube.

Teledysk, którego autorem klipu jest Chris Hopewell, to animowana bajka która mimo swej niewinnej formy, nie jest historią dla dzieci. Kolorowy, sielankowy świat ulepiony z plasteliny jest tylko niewinną fasadą tego, do czego na prawdę przygotowują się bohaterowie historii.

Data oficjalnej premiery nadchodzącego krążka Radiohead nadal nie jest znana, znając jednak zamiłowanie zespołu do niespodzianek, prawdopodobnie nie będziemy czekać na jego premierę przesadnie długo.

 

[kad_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=yI2oS2hoL0k” width=900 height=450 ]