SO!MUSIC

NOWA STRONA MUZYKI

Zapowiedzi

Nowa płyta sióstr Wrońskich

ballady i romanse 1
Już w najbliższy piątek, 29 kwietnia, ukaże się nowy album zespołu Ballady i Romanse. „Córki Dancingu”, bo taki tytuł nosi to wydawnictwo, jest trzecim krążkiem w karierze sióstr Wrońskich.

Utwory, które znajdują się na płycie to w głównej mierze materiał z filmu Agnieszki Smoczyńskiej, do którego siostry skomponowały muzykę. Piosenki znacznie różnią się od ich filmowych wykonań. Przede wszystkim są bardziej rozbudowane i inaczej zaaranżowane. „Córki dancingu” promuje utwór „Przyszłam do miasta”. Drugim singlem jest piosenka „Miej mnie w swojej opiece”, który mieliśmy okazję poznać kilka dni temu.

Producentem albumu jest Marcin Macuk, znany chociażby ze współpracy z Kasią Nosowską. Autorką obrazu na okładce jest malarka Aleksandra Waliszewska, a za projekt graficzny odpowiada Julia Mirny.

 

Tracklista albumu “Córki Dancingu”:ballady i romanse
1. ‘Dywany’
2. ‘Czary Mary’
3. ‘Byłaś serca biciem’
4. ‘Prorok’
5. ‘Mucha’
6. ‘Łóżko’
7. ‘Daj mi tę noc/Baw się do dna’
8. ‘Policjantka’
9. ‘Mniej mnie w swojej opiece’
10. ‘Przyszłam do miasta’
11. ‘Pętla’
12. ‘Finał’
13. ‘Sz’

Premiera albumu: 29.04.2016

 

Zespół Ballady i Romanse powstał 2007 roku, założony przez siostry Zuzannę i Barbarę Wrońskie.

Zadebiutowały płytą „Ballady i Romanse” wydanej w 2008 roku. Środowisko muzyczne przyjęło ten krążek bardzo dobrze. Za płytę pt. „Zapomnij” nagraną w 2011 roku Wrońskie zostały nominowane do Paszportów Polityki. Za kilka dni do sprzedaży trafi płyta „Córki Dancingu”. Miejmy nadzieję, że odniesie sukces podobny do filmowej opowieści Smoczyńskiej.

 

[kad_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=qZZpJxBQnpc” width=900 height=450 ]