SO!MUSIC

NOWA STRONA MUZYKI

Uncategorized

Debiutancka EPka PASTS już do odsłuchu!

Pasts-Inner_Hiss-cover4
20 kwietnia swoją premierę miała debiutancka EPka projektu PASTS – “Inner Hiss”.

 

 
„Inner Hiss” to emocje przełożone na dźwięki. Paweł Milewski ukrywający się pod pseudonimem PASTS odkrywa przed słuchaczem połączenie elektroniki podszytej podskórnym napięciem, momentami bezkompromisowej w warstwie beatów i podkładów z dream-popową sensualnością. „Inner Hiss” to piosenki emocjonalne i zwiewne, ale oparte na konkretnej melodii. EPka jest zapowiedzią całej płyty, która ukaże się jesienią 2016.
 

 
O wydawnictwie autor mówi tak:

„Inner Hiss to ten głos w środku głowy, przez który tłumaczysz sobie rzeczywistość. Nieustająca narracja i analiza otoczenia. Wszystkie rozmowy odbywające się wewnątrz, hałas który nie pozwala ci zasnąć i który możesz zagłuszyć tylko sztucznym, zewnętrznym szumem. Piosenki zawarte na EP to w dużej części przelanie tego „hałasu” w formy zwrotek i refrenów.
Od długiego już czasu większą zajawkę czuję do syntezatorów niż do gitar, stąd – mimo tego, że czasem bazy piosenek zaczynały się od gitary – materiał jest daleki od akustycznych ballad. Instrumentalnie znalazłem idealny dla siebie kompromis – do pisania i grania używam instrumentu w kształcie gitary, który jest jednak kontrolerem do syntezatorów i dzięki temu łączę ze sobą moje dwa ulubione obecnie światy.”

Swój pierwszy koncert PASTS zagrał na tegorocznym festiwalu Spring Break.