SO!MUSIC

NOWA STRONA MUZYKI

Idź na koncert

Rebeka w trasie!

rebeka - perfect man

Rebeka rozpoczęła właśnie trasę koncertową promującą ich najnowszy album “Davos”. Sprawdź gdzie wystąpią tej wiosny!

Rebeka to duet tworzony przez Iwonę Skwarek i Bartosza Szczęsnego. Wspólnie tworzą muzykę z pogranicza popu i elektroniki. Ich debiutancki album “Hellada” został uznany przez Gazetę Wyborczą za Płytę Roku 2013.

18 marca 2016 roku ukazała się druga płyta w dorobku Rebeki. “Davos” tylko potwierdza, że Rebeka jest dziś najlepiej brzmiącym duetem w Polsce, a pewnie i nie tylko. Nowy materiał jest dojrzalszy lecz odrobinę bardziej dziki niż „Hellada”. Organiczne brzmienia syntezatorów przeplatające się z gitarami to kontynuacja zamysłu grania muzyki elektronicznej na żywo. Pełen jest różnorodnych piosenek – od melancholijnych po klubowe energetyczne brzmienia. Na “Davos” usłyszeć można wiele osobistych historii i przemyśleń o współczesnym świecie. Nazwa płyty nawiązuje do “Czarodziejskiej góry” Thomasa Manna. Tak jak tytułowa czarodziejska góra wpływa tajemniczo na mieszkańców Davos, tak stan tworzenia i słuchania muzyki przenosi nas w magiczne miejsca, odrywa od rzeczywistości, przemienia.

Kilka dni temu zespół zaprezentował swój najnowszy singiel – „What Have I Done”. Do utworu powstał teledysk, pełen abstrakcji i kontrastów obraz ukazuje nam dwa światy – ciemny, mroczny i niepokojący, oraz drugi – przepełniony różem, z pozoru łagodniejszy, odrealniony i rozmywający się.

 

[kad_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=yMgGD8zE6XE” width=900 height=450 ]

 

Rebeka rozpoczęła już trasę koncertową promującą krążek. Wystąpili już w Łodzi i w Katowicach. Najbliższy koncert odbędzie się 8 kwietnia w Krakowie. Sprawdźcie gdzie jeszcze wystąpią tej wiosny.

 

Oto rozpiska koncertów, jakie w najbliższym czasie zagra Rebeka:

 

08 kwietnia – Kraków –  Klub Studio – KUP BILET

14 kwietnia – Wrocław – Stary Klasztor

15 kwietnia – Szczecin – Hormon

16 kwietnia – Warszawa – Stodoła

17 kwietnia – Olsztyn – Nowy Andergrant

22 kwietnia – Gdynia – Klub Muzyczny Ucho

23 kwietnia – Poznań – Spring Break

24 kwietnia – Toruń – Lizard King

29 kwietnia – Kołobrzeg – Regionalne Centrum Kultury