SO!MUSIC

NOWA STRONA MUZYKI

Festiwale Rock For People Zapowiedzi

Rock For People 2016: poznaj szczegóły

logo rfp
22. edycja koncertowych maratonów w Czechach – sprawdź szczegóły Festiwalu Rock For People!

Legendarny festiwal Rock For People już po raz 22. przyciągnie do czeskiego Hradec Králové miłośników ciężkiego grania i rock’n’rollowej atmosfery na trzydniowy muzyczny maraton! Od 3 do 5 lipca teren dawnego lotniska, zaledwie 50 km od granicy polsko-czeskiej, zamieni się w tętniący życiem i gitarowymi brzmieniami Festivalpark z profesjonalnymi scenami, licznymi strefami rozrywki i gastronomii i wielkim polem namiotowym.

 

Na festiwalu Rock For People można się spodziewać solidnej dawki muzyki na żywo zarówno w wykonaniu światowych legend, jak i utalentowanych debiutantów. Jednak scena w Hradec Králové co roku gości nie tylko reprezentantów rocka, punku, alternatywy czy cięższych gatunków, ale także uznane szyldy z zupełnie innej półki – elektroniki, bluesa, reggae czy hiphopu. Dzięki temu każdy znajdzie w line-upie coś dla siebie!

 

Tegoroczny program festiwalu otwiera kultowa formacja The Offspring, która od wielu lat utrzymuje się w światowej czołówce pop punku, będąc jednocześnie niekwestionowanym prekursorem tego typu grania na świecie. Najwyższej jakości muzyczne doznania zapewnią post punkowa kapela Enter Shikari, przedstawiciele brytyjskiej alternatywy z The 1975 oraz metal-core’owy skład Bullet for My Valentine. Scenę opanują także heavy-metalowa grupa Five Finger Death Punch, rockowy kwartet Skillet, zaangażowani politycznie punk rockowi muzycy z Anti Flag czy szwedzki garażowy zespół Royal Republic. Skład uzupełniają również Our Last Night, Turbowolf, Arcane Roots, Saul Williams, John Coffey, Astronautalis, Ho99o9 czy Raveneye. Lista wykonawców wydłuża się z tygodnia na tydzień, by finalnie zapełnić kilka festiwalowych scen od samego startu imprezy, aż po ostatnią koncertową noc.

 

Trzydniowe karnety, bilety campingowe i parkingowe dostępne są w polskiej przedsprzedaży w internetowym sklepie joyStore by Joytown.

 

Dołączcie do wydarzenia: Polacy na Rock For People 2016!

 

Rock For People

GDZIE:  Festivalpark, Hradec Králové (Czechy)

KIEDY:   3-5 lipca 2016

WWW:  www.rockforpeople.pl

FB:        www.fb.com/RockForPeoplePL

BILETY: www.joyStore.pl/RFP