Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2016 nabiera kształtów!
» » Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2016 nabiera kształtów!

Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2016 nabiera kształtów!

maria peszek 1
Worek z festiwalowymi ogłoszeniami ponownie się rozsypał. Dziś swój line-up poszerzył Open`er Festival, OFF Festival, ale dla nas najciekawsze wydaje się kolejna zapowiedź imprezy powiązanej z muzyką elektroniczną. Lista artystów, którzy pojawią się na tegorocznym Tauronie, nabiera rumieńców!

Dziś w Trójkowym Programie Alternatywnym przedstawiona została następna pula projektów, których będziemy mieli okazję posłuchać już od 18 do 21 sierpnia w Katowicach. To:

  • Kuedo – berliński mistrz analogowych, futurystycznych syntezatorów. Na Śląsku producent pojawi się ze specjalnymi wizualizacjami autorstwa studia Werkflow.
  • Clouds – szkocki duet specjalizujący się w mocnym, ciężkim techno połączonym z rozmaitymi gatunkami współczesnej elektroniki. Sety Caluma Macleoda i Liama Robertstona są niezwykle różnorodne i nie pozwolą gościom festiwalu na odrobinę wytchnienia.
  • Masayoshi Fujita – kolejny artysta spod szyldu wytwórni Erased Tapes, który pojawi się na Tauronie. Japoński wibrafonista tworzy przestrzenne, minimalistyczne kompozycje, w którym jego instrument łączy się z ambientowym tłem i klasycznym brzmieniem instrumentów.
  • Fakear – tego francuskiego producenta niektórzy zdążyli okrzyknąć już mianem nowego Bonobo. Europejczyk w ubiegłym roku wydał swój debiutancki album, który zyskał przychylność rosnącej grupy słuchaczy, a także krytyków.
  • Maria Peszek: jej pojawienie się w line-upie tego festiwalu może być niemałą niespodzianką. Ekscentryczna wokalistka lubi jednak zaskakiwać – o czym świadczy nie tylko jej najnowsza płyta Karabin, ale też charakterystyczny wizerunek sceniczny i cięty język.

Dodatkowo, dowiedzieliśmy się, kto pojawi się na specjalnym koncercie otwarcia. W zeszłym roku całe przedsięwzięcie rozpoczynało się od występu Sohna w kościele, a w tym roku zaszczyt rozgrzania publiczności przypadł młodemu polskiemu pianiście – Piotrowi Orzechowskiemu. Pianohooligan, bo pod takim pseudonimem ukrywa się artysta, zaprezentuje materiał niezwykle ciekawy, bo opierający się na twórczości XX-wiecznych minimalistów. W nowej siedzibie NOSPR-u zabrzmią zatem kompozycje autorstwa Steve’a Reicha, Henryka Mikołaja Góreckiego oraz Philipa Glassa.

 

Tym samym sześć nazw dołączyło do niemałej już listy, wśród której figurują takie postacie jak Roots Manuva, Kamasi Washington, Snarky Puppy czy Battles.