SO!MUSIC

NOWA STRONA MUZYKI

Relacje

Gorący koniec zimy ze “Spragnionymi Lata”

Spragnieni Lata 2016 - The Dumplings
11 muzyków w trzech składach: Rita Pax, The Dumplings i Gooral, siedem miast, tysiące przejechanych kilometrów i ponad 25 godzin energetycznej muzyki. Dla Cydru Lubelskiego to była rekordowa edycja trasy “Spragnieni Lata”. Jeszcze nigdy nie gościliśmy tylu muzyków i tak spragnionej letniego orzeźwienia publiczności.

Czwarta edycja sponsorowanej przez Cydr Lubelski trasy koncertowej “Spragnieni Lata” wystartowała 22.01 i w ciągu miesiąca zawitała do Radomia, Częstochowy, Bydgoszczy, Białki Tatrzańskiej, Lublina, Warszawy i Rzeszowa. Organizatorzy wspierani przez Dyrektora Artystycznego wydarzenia Tymona Tymańskiego zaprosili najgorętsze nazwiska polskiej sceny muzycznej – zespoły, które właśnie promują swoje premierowe materiały i mają do zaproponowania publiczności coś zupełnie nowego, świeżego. Stawiając na różnorodność, odważnie też “połączyli” skrajnie różne publiczności – fanów czekających na klasyczne klubowe granie i tych, którzy wolą eksperymentalne elektroniczne brzmienia. Dzięki temu muzyczna temperatura koncertów rosła z godziny na godzinę.

Spragnieni Lata 2016 - GooralTo były intensywne tygodnie i moc wrażeń. Każda godzina spędzona na długich montażach i próbach była warta tej niesamowitej muzycznej podróży, w jaką zabrali nas Rita Pax, The Dumplings oraz Gooral. Mieliśmy najwspanialszą publiczność, której żywiołowe reakcje na każdy kolejny utwór i każdy skład, dały muzykom niespotykany zastrzyk pozytywnej energii do grania. Atmosfera za kulisami była równie gorąca jak pod sceną, ale to właśnie wyróżnia naszą trasę. Z zawiązanych na scenie przyjaźni czasem tworzą się nowe duety – podsumowuje mijającą edycję “Spragnionych Lata” Robert Walewski, Manager Eventów firmy AMBRA S.A., producenta Cydru Lubelskiego.

O 4. edycji tego największego zimowego projektu muzycznego w Polsce Tymon Tymański, Dyrektor Artystyczny trasy mówi – “Spragnieni Lata” to praktycznie cały wachlarz współczesnych brzmień. The Dumplings brzmią jak David Bowie z Kate Bush, klubowo-akustyczne klimaty prezentuje Rita Pax i taneczne, mocno ambitne dźwięki Gooral, który na każdym koncercie zaskakiwał publiczność występując z gośćmi specjalnymi.

Mieszanka muzycznych osobowości i stylów porwała tłumy! Tylko w warszawskim klubie Palladium na “Spragnionych Lata” przez całą noc bawiło się ponad tysiąc osób, udowadniając, że cydr jest świetnym uzupełnieniem dobrej zabawy.

[kad_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=5lh-Ijkr404″ width=900 height=450 ]

 

Dla mnie “Spragnieni Lata” to taki festiwal, który się ciągle powtarza w różnych miastach w całej Polsce i to jest super. Graliśmy w bardzo zimne dni, ale przełamaliśmy tę mroźną aurę – mówiła po trasie Paulina Przybysz z Rita Pax.

Spragnieni Lata 2016 - Rita PaxJustyna Święs i Kuba Karaś z The Dumplings dodają – Trasa “Spragnieni Lata” to fajne połączenie artystów. Bardzo się lubimy, więc wszystko wychodzi naturalnie. Jesteśmy zadowoleni z całej oprawy trasy i naprawdę zaskoczeni atmosferą koncertów. Na każdym masa wspaniałych ludzi!

“Spragnieni Lata” ostatni koncert zagrali w sobotę 20.02 w Rzeszowie. Fanów świeżych brzmień pozostawili w prawdziwie wakacyjnych nastrojach. Tej energii wystarczy nam do lata, kiedy znów Cydr Lubelski zainauguruje sezon letnich imprez o smaku polskich jabłek.