Gorący koniec zimy ze “Spragnionymi Lata”
» » Gorący koniec zimy ze “Spragnionymi Lata”

Gorący koniec zimy ze “Spragnionymi Lata”

Kategoria: Relacje | 0
Spragnieni Lata 2016 - The Dumplings
11 muzyków w trzech składach: Rita Pax, The Dumplings i Gooral, siedem miast, tysiące przejechanych kilometrów i ponad 25 godzin energetycznej muzyki. Dla Cydru Lubelskiego to była rekordowa edycja trasy “Spragnieni Lata”. Jeszcze nigdy nie gościliśmy tylu muzyków i tak spragnionej letniego orzeźwienia publiczności.

Czwarta edycja sponsorowanej przez Cydr Lubelski trasy koncertowej “Spragnieni Lata” wystartowała 22.01 i w ciągu miesiąca zawitała do Radomia, Częstochowy, Bydgoszczy, Białki Tatrzańskiej, Lublina, Warszawy i Rzeszowa. Organizatorzy wspierani przez Dyrektora Artystycznego wydarzenia Tymona Tymańskiego zaprosili najgorętsze nazwiska polskiej sceny muzycznej – zespoły, które właśnie promują swoje premierowe materiały i mają do zaproponowania publiczności coś zupełnie nowego, świeżego. Stawiając na różnorodność, odważnie też “połączyli” skrajnie różne publiczności – fanów czekających na klasyczne klubowe granie i tych, którzy wolą eksperymentalne elektroniczne brzmienia. Dzięki temu muzyczna temperatura koncertów rosła z godziny na godzinę.

Spragnieni Lata 2016 - GooralTo były intensywne tygodnie i moc wrażeń. Każda godzina spędzona na długich montażach i próbach była warta tej niesamowitej muzycznej podróży, w jaką zabrali nas Rita Pax, The Dumplings oraz Gooral. Mieliśmy najwspanialszą publiczność, której żywiołowe reakcje na każdy kolejny utwór i każdy skład, dały muzykom niespotykany zastrzyk pozytywnej energii do grania. Atmosfera za kulisami była równie gorąca jak pod sceną, ale to właśnie wyróżnia naszą trasę. Z zawiązanych na scenie przyjaźni czasem tworzą się nowe duety – podsumowuje mijającą edycję “Spragnionych Lata” Robert Walewski, Manager Eventów firmy AMBRA S.A., producenta Cydru Lubelskiego.

O 4. edycji tego największego zimowego projektu muzycznego w Polsce Tymon Tymański, Dyrektor Artystyczny trasy mówi – “Spragnieni Lata” to praktycznie cały wachlarz współczesnych brzmień. The Dumplings brzmią jak David Bowie z Kate Bush, klubowo-akustyczne klimaty prezentuje Rita Pax i taneczne, mocno ambitne dźwięki Gooral, który na każdym koncercie zaskakiwał publiczność występując z gośćmi specjalnymi.

Mieszanka muzycznych osobowości i stylów porwała tłumy! Tylko w warszawskim klubie Palladium na “Spragnionych Lata” przez całą noc bawiło się ponad tysiąc osób, udowadniając, że cydr jest świetnym uzupełnieniem dobrej zabawy.

 

Dla mnie “Spragnieni Lata” to taki festiwal, który się ciągle powtarza w różnych miastach w całej Polsce i to jest super. Graliśmy w bardzo zimne dni, ale przełamaliśmy tę mroźną aurę – mówiła po trasie Paulina Przybysz z Rita Pax.

Spragnieni Lata 2016 - Rita PaxJustyna Święs i Kuba Karaś z The Dumplings dodają – Trasa “Spragnieni Lata” to fajne połączenie artystów. Bardzo się lubimy, więc wszystko wychodzi naturalnie. Jesteśmy zadowoleni z całej oprawy trasy i naprawdę zaskoczeni atmosferą koncertów. Na każdym masa wspaniałych ludzi!

“Spragnieni Lata” ostatni koncert zagrali w sobotę 20.02 w Rzeszowie. Fanów świeżych brzmień pozostawili w prawdziwie wakacyjnych nastrojach. Tej energii wystarczy nam do lata, kiedy znów Cydr Lubelski zainauguruje sezon letnich imprez o smaku polskich jabłek.