Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2016: koncert finałowy w NOSPR / nowi artyści!
» » Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2016: koncert finałowy w NOSPR / nowi artyści!

Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2016: koncert finałowy w NOSPR / nowi artyści!

Kategoria: Festiwale, Zapowiedzi | 0

tauron collage

Kamasi Washington z zespołem na zamknięcie Festiwalu Tauron Nowa Muzyka, Actress dołącza do składu.

Ze strony Organizatorów Tauron Nowa Muzyka mamy kolejne dobre wiadomości dotyczące artystów, którzy uświetnią #11 edycję festiwalu. Do grona muzyków występujących w dniach festiwalowych (piątek, sobota) dołącza niestrudzony house’owy eksperymentator – Actress, który zaprezentuje się w wersji live.

 

YouTube: please specify correct url

 

Organizatorzy zdradzili w końcu tajemnicę, kto zakończy #11 edycję Tauron Nowa Muzyka. W NOSPR pożegna nas Kamasi Washington – saksofonista współpracujący z Kendrickiem Lamarem, Flying Lotusem i Thundercatem, który w ubiegłym roku wydał swój debiutancki album The Epic, wystąpi na zakończenie festiwalu Tauron Nowa Muzyka w sali NOSPR.

 

YouTube: please specify correct url

 

 

 

Do sprzedaży trafiają także bilety na koncert finałowy, który ponownie odbędzie się na terenie nowej siedziby NOSPR położonej w Strefie Kultury. Kamasi Washington wystąpi wraz ze swoim 10-osobowym zespołem.

 

Washington powoli budował swoją pozycję. Na saksofonie zaczął grać w wieku 13 lat, a 12 lat później własnym sumptem wydał swój pierwszy album. Sławę przyniosła mu jednak współpraca z artystami takimi jak Lauryn Hill, Snoop Dogg, Nas, Herbie Hancock czy Wayne Shorter. Później Kamasi zwrócił się w stronę muzyków skupionych wokół klubu Low End Theory i wytwórni Brainfeeder – usłyszeć można go było na płytach Flying Lotusa, Thundercata czy Kendricka Lamara. W ubiegłym roku właśnie w ramach wytwórni FlyLo ukazał się jego oficjalny debiut – płyta The Epic. Tytuł albumu nie jest ani trochę na wyrost – materiał trwa prawie trzy godziny, a nagrany został z udziałem 10-osobowego big bandu, chóru i orkiestry. Album wypełniony wirtuozerskim, choć jednocześnie przystępnym jazzem, spotkał się z entuzjastycznymi recenzjami na całym świecie. Guardian nazwało The Epic płytą przełomową, a serwis Pitchfork sklasyfikował debiut jako „Best New Music” jednocześnie podkreślając, że to wzorcowy przykład spełnienia wybujałych oczekiwań narosłych przed premierą. Płyta trafiła na szczyt jazzowego iTunes w USA, Kanadzie, Australii, Rosji i Wielkiej Brytanii, a pierwszy nakład płyty winylowej wyczerpał się na etapie przedsprzedaży.

Dysponująca niecodzienną akustyką sala NOSPR, w której odbędzie się koncert finałowy XI edycji Festiwalu Tauron Nowa Muzyka, wydaje się być idealną lokalizacją na wychwycenie wszystkich niuansów brzmieniowych, solówek, melodii i niesamowitych harmonii zespołu The Next Step, z którym Kamasi nagrywa i koncertuje.

Zanim jednak odbędzie się to jazzowe wydarzenie, w ramach części festiwalowej imprezy wystąpi Darren J. Cunningham czyli Actress. Brytyjski DJ i producent z każdą płytą konsekwentnie wymyka się klasyfikacjom drążąc swoją własną niszę w muzyce basowej, czerpiąc z undergroundowego house’u, ambientu, techno czy nawet R&B. Na koncie ma cztery płyty, z czego dwie ukazały się w wytwórni Honest Jons należącej do Damona Albarna. Z liderem Blur brał też udział w projekcie Kinshasa One Two, w którym to zachodni producenci nagrywali wraz z muzykami z Kongo. Jego DJ-sety są niezwykle różnorodne i zależne od miejsca występu, co świetnie obrazuje selekcja na kompilacji DJ Kicks jego autorstwa, na której obok siebie znaleźli się m.in. Lorenzo Senni, Autechre i SHXCXCHCHSH. Podczas Tauron Nowa Muzyka Actress wystąpi w wersji live. Jego ostatni studyjny album zatytułowany Ghettoville ukazał się w 2014 roku, zatem w niedalekiej przyszłości można spodziewać się nowego materiału.

Wraz z ogłoszeniem występu Kamasi Washingtona do sprzedaży trafiają bilety na koncert zamknięcia. Bilety można będzie zakupić w serwisie Bilety24.pl oraz w kasach NOSPR. Karnety dwudniowe, które kosztują 200 złotych do końca lutego, dostępne są niezmiennie w pozostałych punktach sprzedaży

 

XI Festiwal Tauron Nowa Muzyka odbędzie się w dniach 18-21 sierpnia 2016 roku na terenie Muzeum Śląskiego i katowickiej Strefy Kultury.

 

 

 

KARNETY/BILETY:

 

Rodzaje karnetów/biletów:

4 Dniowy Karnet – brak

2 Dniowy Karnet – uprawnia do udziału w festiwalu w dniach 19.08 – piątek i 20.08 – sobota

Koncert zamknięcia – 21.08 – niedziela

 

 

Ceny karnetów/biletów:

4 Dniowe Karnety: brak

2 Dniowe Karnety: 200 PLN / 230 PLN (od 01.03.) / 250 PLN (od 06.06.)

Koncert zamknięcia: 90, 120, 140 PLN

 

 

KARNETY 2 DNIOWE DOSTĘPNE SĄ ONLINE POPRZEZ:

www.biletin.pl

www.biletomat.pl

www.ebilet.pl

www.ticketpro.pl

www.ticketportal.pl

 

STACJONARNIE BILETY DOSTĘPNE SĄ:

w Jazz Club Hipnoza (Plac Sejmu Śląskiego 2, Katowice)

 

BILETY NA KONCERT ZAMKNIĘCIA – Kamasi Washington / NOSPR:

dostępne w kasach NOSPR i na:

www.bilety24.pl

www.ticketpro.pl