SO!MUSIC

NOWA STRONA MUZYKI

Festiwale Zapowiedzi

Before Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2016: Zbigniew Wodecki With Mitch&Mitch Orchestra And Choir And NOSPR

wodecki mitch and mitch

Zbigniew Wodecki z Mitch&Mitch Orchestra zapowiadają Festival Tauron Nowa Muzyka.

 

 

Festiwal Tauron Nowa Muzyka będzie rozpieszczał nas na dobre dopiero 18-21.08.16 w katowickiej Strefie Kultury. Na szczęście organizatorzy przygotowali szereg atrakcji, które złagodzą niecierpliwe oczekiwanie i odliczanie do wakacji. 28.02 i 29.02 w nowej siedzibie Narodowej Orkiestry Polskiego Radia zagrają Zbigniew Wodecki z Mitch&Mitch Orchestra oraz Chórem i Orkiestrą NOSPR z materiałem: “1976: A Space Odyssey”

Zbigniew Wodecki i Mitch&Mitch odświeżyli zapomnianą płytę z 1976, gdzie pojawiają się takie utwory, jak „Panny mego dziadka”, „Rzuć wszystko co złe”. Niestety nie stały się one hitami wszechczasów a Zbigniew Wodecki pozostał kojarzony z popularną dobranocką dla dzieci. Na całe szczęście Mitch&Mitch nadali tej płycie nowy wymiar i przywrócili ją do życia. Kto był na Off Festivalu w 2013 roku wie, jaka moc i magia drzemie w tej muzyce.

Teraz organizatorzy przygotowali nie lada gratkę, jako preludium do Tauron Nowa Muzyka. Na dwóch koncertach Zbigniewa Wodeckiego i Mitch&Mitch z chórem i orkiestrą usłyszycie, jak muzyka sprzed lat czterdziestu porywa tłumy.

Tak genialny koncert w ramach Before Tauron Nowa Muzyka 2016 tylko zaostrza apetyt na sam festiwal.

 

[kad_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=Zvx6aC-pxAc” width=900 height=450 ]