SO!MUSIC

NOWA STRONA MUZYKI

Czyżynalia Festiwale

Czyżynalia 2016: Brodka, Strachy na Lachy, Cochise i kabareton

Brodka fot. Dariusz Łasak
Krakowski festiwal Czyżynalia w tym roku zmienia miejsce oraz formułę. Znamy też pierwszych artystów!

Czyżynalia, czyli Juwenalia studentów z Politechniki Krakowskiej w tym roku odbędą się w dniach 6-7 maja w nowym miejscu, czyli w TAURON Arenie Kraków. Pierwszego dnia ma odbyć się duży kabareton, natomiast dzień później koncerty.

Wśród pierwszych artystów Czyżynaliów 2016 znaleźli się: Brodka, Strachy na Lachy oraz Cochise.

Kabareton poprowadzi Piotr Bałtroczyk – Konferansjer totalny, poprowadzić potrafi wszystko. Na scenie pojawią się zwycięzcy ubiegłorocznego Przeglądu Kabaretów PAKA – Fair Play Crew, to marka kojarzona z tańcem na najwyższym poziomie. Kabaretu Smile nie trzeba przedstawiać, uwielbiają śpiewać, a jeden z nach nawet potrafi, dlatego też ich silną stroną jest piosenka kabaretowa. Nie ma chyba w Polsce osoby, która nie kojarzyłaby charakterystycznego śmiechu Katarzyny Pakosińskiej.

W drugi dzień Czyżynalii – 7 maja, TAURON Arena Kraków wypełni się najlepszą Polską muzyką. Mocną rockową nutę na scenę wprowadzi zespół Cochise, kolorem platynowej płyty zabłysną nam ulubione Strachy na Lachy, a Brodka po raz pierwszy w tym roku w Krakowie zaprezentuje nam swoją nową płytę, której premiera odbędzie się tydzień po Czyżynaliach.

[kad_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=TrxmhbNKCXM” width=900 height=450 ]