Muzyczny akcent podczas 18. Kina na Granicy w Cieszynie
» » Muzyczny akcent podczas 18. Kina na Granicy w Cieszynie

Muzyczny akcent podczas 18. Kina na Granicy w Cieszynie

Kategoria: Festiwale, Koncerty | 0
Mary_Komasa
Poznaliśmy artystów, którzy zagrają podczas koncertów w trakcie 18. edycji Przeglądu Filmowego Kino na Granicy w Cieszynie.

Każdego dnia, tuż po ich emisji filmów odbywać będą się koncerty, czyli polsko-czesko-słowacka podróż muzyczna, która swój początek i koniec będzie miała w Klubie Festiwalowym.

Gwiazdą muzyczną tegorocznej edycji będzie Mary Komasa. Album zatytułowany po prostu Mary Komasa recenzenci często określali jako “soundtrack do nieistniejącego filmu”.

Na scenie pojawi się także projekt Zimowa. Swój debiutancki krążek Cover The Fall wydali w 2015 roku, a muzycznie poruszają się w rejonach nieco mrocznej elektroniki, która wraz z gitarowym zgiełkiem przywołuje echa lat 80. i wczesnych 90.

Nie zabraknie także pochodzącą z Brna kapeli Čankišou, która gra kompilację world music i rocka. Ich eklektyczny styl łączy w sobie wpływy kliku grup etnicznych (przede wszystkim arabskiej, afrykańskiej, indyjskiej i bałkańskiej).

Pojawi się także jeden z najbardziej oryginalnych projektów słowackiej sceny muzycznej. Fallgrapp łączy world music z nowoczesnymi elektronicznymi dźwiękami i wymyślnym sposobem uzupełnia go słowackimi tekstami.