SO!MUSIC

NOWA STRONA MUZYKI

Koncerty Zapowiedzi

Cosovel ponownie rusza w europejską trasę!

Cosovel+Bałkany
Cosovel, artystka mająca na swoim koncie jeden z najciekawszych debiutów w 2015 oraz serię świetnie przyjętych koncertów na największych Europejskich festiwalach i showcase’ach, ponownie wyrusza w europejską trasę.


Cosovel to najlepszy dowód na to, że od pewnego czasu polscy artyści bez kompleksów zdobywają uznanie poza granicami naszego kraju. Na koncie artystki jest jeden z najciekawszych debiutów minionego roku. Liryczna elektronika uzupełniona klasycznym instrumentarium jest czymś, co przykuwa uwagę swoją synkretycznością i nowatorskim brzmieniem. Połączenie klimatów wczesnego Depeche Mode z folkową czułostkowością jest w wykonaniu często porównywanej do Bjork wokalistki czymś, co nie powinno przejść bez echa.

 

Nie bez echa przeszły ubiegłoroczne sukcesy koncertowe muzyków, którzy zaprezentowali materiał z debiutanckiej płyty Cosovel na scenach m. inn. Tauron Nowa Muzyka, Orange Warsaw Festival, Spring Break, Waves Bratislava, Barbakan w Bańskiej Bystrzycy (Słowacja), Reeperbahn Festival w Hamburgu, Loftas Festival w Wilnie czy Fantoche Festival w Baden (Szwajcarja).

 

Już w lutym artystka wraz z towarzyszącymi jej muzykami po raz kolejny ruszy w zagraniczna trasę koncertową. Odwiedzą Austrię, Słowenię, Chorwację i Czechy. Tym razem na celowniku Polaków znalazły się kluby i instytucje kultury, co zważywszy na to, że nazwa Cosovel nawiązuje do postaci słoweńskiego modernistycznego poety Srecko Kosovela nie powinno szczególnie dziwić.

A gdyby sukcesów było mało, Cosovel, obok Sorry Boys będzie reprezentowała nasz kraj na największym Europejskim festiwalu nowej muzyki – The Great Escape Festival w Brighton! To spory sukces i mocno trzymamy kciuki za polskich reprezentantów!

 

Skład koncertowy grupy oprócz Cosovel, będącej autorką projektu, to basista i gitarzysta Aleks Polak, perkusistka Wiktoria Jakubowska, VJ Dariusz Skarżyński oraz inżynier dźwięku Krzysztof Kiedo.

 

01.02 – Maribor – Dvorana Gustaf Pekarna
03.02 – Zagrzeb – KSET
04.02 – Ljubljana – MENT Ljubljana
06.02 – Sežana – MC Podlaga
08.02 – Klagenfurt – Radio Agora
11.02 – Brno – Kabinet MÚZ
12.02 – Praha, Czech Republic – TBA
19-21.05 – Brighton – The Great Escape Festival

 

[kad_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=7ljJk_ep39U” width=900 height=450 ]