SO!MUSIC

NOWA STRONA MUZYKI

Festiwale Opener Festival Orange Warsaw Festival Zapowiedzi

Reanimacja Orange Warsaw Festival. Pomarańczowy od dziś także Open’er!

owf2.jpg

Duże ale dobre zmiany na festiwalowej mapie Polski. Orange Warsaw Festival zyskuje nowego promotora, a Open’er Festival od dziś również będzie pomarańczowy!

Zatrzęsła się ziemia w krainie polskich letnich festiwali. Takich zmian chyba nikt się nie spodziewał! Coraz głośniej mówiło się, że Orange Warsaw Festival nie dotrwa do edycji 2016. Pojawiły się publikacje na temat kondycji finansowej organizatora imprezy, która jak się okazuje wpędziła firmę w ogromne długi. Nie ma się co dziwić, bo impreza mocno podupadła i cieszyła się coraz mniejszą popularnością. Wydawało się wiec, że los stołecznego festiwalu jest przesądzony. A jednak nie…

Dziś pojawiła się prawdziwa bomba informacyjna! Orange Warsaw Festival powróci w przyszłym roku, ale jego organizacją zajmie się już zupełnie ktoś inny… Co najbardziej zaskakujące, organizatorem OWF będzie, będzie jego dotychczasowy konkurent – agencja Alter Art, która od dziś odpowiada za 3 największe letnie festiwale w Polsce: Open’er Festival, Kraków Live Festival i Orange Warsaw Festival.

Jak dowiedzieliśmy sie dzisiaj, Orange Warsaw Festival odbędzie się w pierwszy weekend czerwca 2016 roku, już po raz dziewiąty. W ośmiu dotychczasowych edycjach imprezy wzięło udział prawie pół miliona fanów muzyki i ponad 120 artystów. Miejsce festiwalu poznamy w kolejnych tygodniach wraz z pierwszymi informacjami o artystach, którzy zagrają podczas kolejnej edycji Orange Warsaw Festival.

owf4

 

To jednak nie koniec niespodzianek. Firma Orange podjęła współpracę z Alter Artem także przy organizacji innego wydarzenia… została głównym sponsorem Open’er Festival. Gdyńska impreza nie miała sponsora głównego od dwóch lat, po tym jak zakończyła się wieloletnia umowa z Grupą Żywiec, producentem piwa Heineken. W ramach współpracy Open’er Festival będzie teraz nosił nazwę Open’er Festival powered by Orange. 

 

– Jestem przekonany, że pozwoli nam to budować jeszcze lepsze festiwale, obydwie imprezy dostaną dodatkową energię do rozwoju, będą wobec siebie komplementarne, a fani dzięki tej współpracy będą mieli jeszcze lepszą i szerszą ofertę muzyczną – zapewnia Mikołaj Ziółkowski, szef Alter Art.

 

Udział w Open’er Festival 2016 potwierdzili do tej pory Florence and the Machine, Beirut, Sigur Rós, Red Hot Chili Peppers, Wiz Khalifa i Dawid Podsiadło. Więcej na ten temat do przeczytania TUTAJ. Open’er Festival odbędzie się w dniach 26 czerwca – 2 lipca w Gdyni.

 

[kad_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=xij6YlmHYTU” width=900 height=450 ]

 

Oddychasz muzyką? Szukasz informacji o koncertach i festiwalach?
Bądź na bieżąco! Polub profil SO!MUSIC na facebooku!