SO!MUSIC

NOWA STRONA MUZYKI

Festiwale Opener Festival Zapowiedzi

Sigur Rós i Beirut na Open’er Festival 2016

opener1
Zespoły Beirut i Sigur Rós dołączyły do składu przyszłorocznego Open’er Festival!

 

 
Na tą wiadomość czekaliśmy bardzo! Po niedawnym ogłoszeniu przez Sigur Rós, ze ruszają w europejską trasę koncertową, byliśmy pewni, że zawitają do Polski. Nie spodziewaliśmy się jednak, że dowiemy się tak szybko, którą festiwalową scenę wypełnią swoimi magicznymi dźwiękami. I stało się! Sigur Rós wystąpią na… Open’er Festival 2016!

 

“Za każdym razem, kiedy ruszasz w trasę, chcesz, żeby była ona inna… i za każdym razem jest, zazwyczaj dlatego, że masz nowy album, który chcesz zagrać ludziom. To daje dużo radości, bo musisz się nieźle natrudzić, żeby na scenie odtworzyć brzmienie, które uzyskałeś w studiu. Ale był też czas, kiedy wszystko robiliśmy odwrotnie, pracowaliśmy w drodze i potem mieliśmy problem, by uchwycić “to coś” w studiu. Tym razem, poza graniem piosenek które znacie, chcieliśmy jednocześnie pamiętać o wrażeniu “grania na wyczucie” z początków “ágætis byrjun”, kiedy to przez dwa lata, każdego kolejnego wieczora, przed tłumem ludzi, tworzyliśmy i rekonstruowaliśmy piosenki, które miały przetrwać stając się albumem. Mając w pamięci te doświadczenia, z przyjemnością oświadczamy, że latem przyszłego roku ruszamy w trasę w duchu właśnie takiej przygody. Wszystko, co możemy teraz powiedzieć, to tylko to, że będzie inaczej, będą nieprezentowane wcześniej utwory, będzie nowy show i być może jeszcze jakieś “nowości”. Ponadto możemy was prosić o zaufanie w tej kwestii.” – tak grupa Sigur Rós zapowiada przyszłoroczne występy, w tym koncert na Open’erze.

 

[kad_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=Bz8iEJeh26E” width=900 height=450 ]

 

 

Drugim, nie mniej znakomitym ogłoszeniem open’erowskich decydentów, jest zespół Beirut!

Pierwszy raz zespół miał wystąpić na Open’erze już w 2008 roku, jednak wtedy jego koncert nie doszedł do skutku. Tym razem nic nie powinno stanąć na przeszkodzie!

Na ich nowy album musieliśmy czekać aż 4 lata. We wrześniu ukazała się płyta “No No No“, będąca jak wszystkie poprzednie, wynikiem prywatnych doświadczeń muzyka, najpierw rozwodu i załamania psychicznego, a potem startu zupełnie nowej relacji. Dziś wydaje się, że Zach Condon jest silny i pewny siebie jak nigdy, co rzeczywiście słychać w muzyce na “No No No“. Radosnej, przebojowej, ale nie tracącej ducha przeszłości.

 

[kad_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=G8lOkgyPcaU” width=900 height=450 ]

 

 

Wcześniej udział w Open’er Festival 2016 potwierdzili Florence and the Machine, Red Hot Chili Peppers, Wiz Khalifa i Dawid Podsiadło. Festiwal odbędzie się w dniach 26 czerwca – 2 lipca w Gdyni.

 

Bilety (sprzedaż do 15.12.2015 lub do wyczerpania puli biletów):
karnet 4-dniowy – 459 zł
karnet 4-dniowy + pole namiotowe – 539 zł
karnet weekendowy – 349 zł
karnet weekendowy + pole namiotowe – 409 zł
bilety jednodniowe – 239 zł