Loading

sambor tychy

W piątek 16 października Sambor wraz zespołem wystąpi w rodzinnych Tychach w ramach cyklu “Przestrzeń dla słowa”.
 

Sambor-Bruksizm

W piątek 16 października, Sambor wraz zespołem wystąpi wTychach w ramach cyklu “Przestrzeń dla słowa”. Podczas koncertu w Kloster Pubie, zespół zaprezentuje kawałki z płyty “Bruksizm“.

Bruksizm” to świadomie skonstruowany muzyczny zgrzyt. Surowość nowego brzmienia, opartego głównie na elektronice i kwaśnych syntezatorach, doskonale koresponduje z przytłaczającym, introwertycznym charakterem utworów. Kompozycje płyną monotonnie lub nerwowo pulsują – w zależności od tego, czego wymaga historia. Piosenki nie puszą się, ani nie przymilają do słuchaczy. Są skomponowane w sposób nieoczywisty i zaskakujący. Sambor Kostrzewa, który do tej pory pisał tylko po angielsku, po raz pierwszy mierzy się z materią języka polskiego, tworząc teksty niepokojące i uderzająco aktualne.

Bruksizm” to koncept album, słodko-gorzkie rozliczenie z wielkomiejską samotnością, lękiem i paranoją. Dobiegający trzydziestki Kostrzewa w sposób dobitny i przenikliwy opowiada o współczesności, presji towarzyszącej próbie dopasowania się, tarciach wewnętrznych i nocnym zgrzytaniu zębami. Radykalne odejście od eskapizmu i akustycznych gitar – przenikających nastrój debiutanckiego „Yesterday Is Unknown” – było krokiem odważnym i przytomnym. Odłożenie skafandra romantycznego astronauty umożliwiło Samborowi znalezienie drogi do swojej własnej, dojrzałej esencji. Zapisem tych uniwersalnych i współczesnych poszukiwań jest 9 numerów zawartych na płycie.

 

[kad_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=tqtbc8DwRR8″ width=900 height=450 ]

 

Na albumie gościnnie pojawia się warszawski raper Piotr „Osa” Osiński oraz światowej sławy saksofonista jazzowy Maciej Obara. Miksem i masteringiem zajął się Michał Kupicz, który realizował m.in. zeszłoroczny debiut Króla „Nielot”. Okładka powstała we współpracy z Marią Żak oraz wielokrotnie nagradzanym twórcą komiksów Danielem Gutowskim.

Skład zespołu:

Sambor Kostrzewa – vocal, guitars, keyboards
Michał Lipiński – keyboards, el. instruments, mix
Krzysztof Kuźnik – bass
Adam Cyzio – drums

 

KIEDY: 16.10 (piątek) o godz. 20.00
GDZIE:TYCHY, Kloster Pub, ul. Edukacji 15
BILETY: 10/15 PLN

Dołącz do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/888927894524616/

Rezerwacje biletów: 032/327 02 90

 

[kad_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=lAWyp0ux7f4″ width=900 height=450 ]

Top