SO!MUSIC

NOWA STRONA MUZYKI

Premiera

Najnowszy album Marceliny – “Gonić Burzę” już w sprzedaży.

DSC_9176
Na półki sklepowe trafił najnowszy album Marceliny – “Gonić Burzę”.

9 października na półki sklepowe trafił trzeci album Marceliny. Najnowszy krążek artystki nosi tytuł “Gonić Burzę”. Kilka dni temu mieliśmy okazję zobaczyć teledysk do pierwszego singla “Nie mogę zasnąć“. Trzeba przyznać, że klimat utworu odbiega od jej wcześniejszego repertuaru. Marcelina nabrała pazura! Cuć to nie tylko w tym kawałku ale także w innych utworach tego krążka. Do tego brudne brzmienia gitar, które przemyca Robert Cichy – producent płyty. Wszystko to składa się na smaczną całość, która brzmi bardzo dobrze! Marcelina z nowym wydawnictwem ma spore szanse na wysokie notowania w zestawieniu tegorocznych muzycznych premier.

 

[kad_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=MuDPY8ZFU6w” width=900 height=450 ]

[pullquote align=center]

To już moja trzecia płyta, jestem, więc trochę zestresowana, ale też podekscytowana, bo zdecydowanie weny i pomysłów nie brakuje. Mam bardzo dobry czas twórczy, mnóstwo pomysłów, które w połączeniu ze zdobytym podczas ostatnich lat doświadczeniem w studiu jak i na scenie, znajdą swoje ujście właśnie w tym krążku. Uważam, że ta płyta to mój duży artystyczny krok w przód.

[/pullquote]

Nagrania zrealizowano głównie w studiu Jana Komara na warszawskiej Pradze. Wszyscy muzycy z którymi Marcelina na co dzień koncertuje przyczynili się do powstania nowego albumu; Robert Cichy – współkompozytor i producent wprowadził rewelacyjne gitarowe brzmienie, Jacek Szafraniec bas, a Marcin Ułanowski nagrał perkusję. Na płycie pojawiły się też gościnnie skrzypce, a jeden z tekstów powstał wspólnie z Budyniem z zespołu Pogodno. Płyta, która nosi tytuł “Gonić Burzę“, jak mówi sama Marcelina –  dokładnie odzwierciedla jej stan ducha, osobowości czy też muzycznej drogi, którą właśnie zmierza.

 

okladka_mala
Tracklista albumu “Gonić Burzę”:
1. Miły mój
2. Chandra
3. Świt
4. Już szepczą mewy
5. Mróz
6. Liliowa
7. Nie mogę zasnąć
8. Czarna Wołga
9. Kochaj albo puść
10. Gonić burzę
11. Nie odprowadzaj
12. Uwolnij mnie
13. Płochy
Premiera albumu już 9 października!

 
 

Najbliższe koncerty Marceliny:

17.10 – Elbląg / Mjazzga

18.10 – Olsztyn / Nowy Andergrant

23.10 – Warszawa / Hybrydy

24.10 – Łódź / Scenografia

30.10 – Racibórz / Przystanek Kulturalny Koniec Świata

8.11 – Kraków / Zaścianek

21.11 – Gniezno / Szuflada

22.11 – Gdańsk / Kwadratowa

 

 

Posłuchaj albumu “Gonić Burzę”: