SO!MUSIC

NOWA STRONA MUZYKI

Posłuchaj

Nowy utwór dla Bonda: Sam Smith – Writing’s On The Wall

 sam smith 007 1
Dziś miała miejsce premiera nowego utworu Sama Smith’a – Writing’s On The Wall, który promuje najnowszy film  o przygodach Jamesa Bonda. 

 

Filmów o przygodach Jamesa Bonda można nie lubić, jednak wobec muzyki, która mu towarzyszy, nie sposób przejść obojętnie. Zaraz po ogłoszeniu prac nad nowym filmem z serii, rozpoczęły się dyskusje kto zaśpiewa dla Jamesa Bonda. Poprzeczka została zawieszona bardzo wysoko, po tym jak do poprzedniego obrazu o przygodach agenta 007, Skyfall, tytułowy utwór z ogromnym powodzeniem wykonała Adele.Wszyscy zadawali sobie pytanie: kto ma szansę jej dorównać? Wśród pierwszych typów pojawili się Sam Smith, Lana Del Rey, FKA Twigs, Elle Goulding, Ed Sheeran, a nawet Radiohead. Całkiem na poważnie brzmiały głosy, które wymieniały po raz kolejny samą Adele. Kilka dni temu Sam Smith potwierdził, że to on zaśpiewa do filmu o przygodach nowego Bonda. Dziś możemy wreszcie posłuchać tego gorączkowo wyczekiwanego utworu.

Numer, który dziś został zaprezentowany nosi tytuł Writing’s On The Wall. Jego twórcami są Sam Smith i Jimmy Napes. Premiera film Spectre, w krtórym ów kawałek sie pojawi, na ekranach polskich zadebiutuje 6 listopada.

Wracając jednak do utworu Writing’s On The Wall… jest to chyba jeden z najsłabszych theme songów towarzyszących Bondowi na przestrzeni ostatnich 30-stu lat… Bardzo przewidywalny, miałki i mocno drażniący wokal Sama Smith’a kompletnie kładzie ten numer. Miało być przełomowo, a jest kolejny odgrzewany kotlet, który nawet do pięt nie dorasta utworom zaśpiewanym przez Adele (“Skyfall” 2012 r.), duet Jack White & Alicie Keys (“Another Way To Die” 2008 r.), Chrisa Cornella (“You Know My Name” 2006 r.), Madonne (“Die Another Day” 2002 r.) czy chociażby Tinę Turner (“Tomorrow Never Dies” 1997 r.). A szkoda… Sam Smith miał szansę zrobić coś naprawdę wielkiego. Sam jednak przyznał, że jest to jedna z najszybciej napisanych piosenek w jego karierze. Tekst utworu promującego przygody agenta 007 miał ponoć powstać w 20 minut… To chyba słychać…

 

Tuż przed premierą artysta mówił:

 

To jeden z najważniejszych momentów w mojej karierze. Mam zaszczyt ogłosić, że wykonam utwór promujący nowy film z Jamesem Bondem. Jestem podekscytowany tym, że mogę być częścią brytyjskiego dziedzictwa. Mam nadzieje, że piosenka się wam spodoba .

 

Nam się nie spodobał, a Wam?

 

Utwór Writing’s On The Wall znajdziecie poniżej. Dla porównania przygotowaliśmy dla Was playlistę ze wszystkimi Bond Theme Songs. Jeśli nie uzywacie Spotify, nowego utworu Sama Smitha mozecie posłuchać TUTAJ.

 

Playlista: Bond Theme Songs (1962 – 2015)