SO!MUSIC

NOWA STRONA MUZYKI

Utwory Zapowiedzi

Piotr Rogucki prezentuje “Dobrze”.

Dobrze_kadr_z klipu mat

Najnowszy solowy Album Piotra Roguckiego –  „J.P. Śliwa” ukaże się 16 października. Posłuchajcie pierwszego singla zapowiadającego ten krażek – “Dobrze“.

 

Piotr Rogucki, frontman zespołu Coma, szykuje trzecią solową płytę. Artysta proponuje nową formułę wydawnictwa: zamiast zwyczajowego zbioru piosenek słuchacze wezmą udział w podróży przez teatralno-muzyczne rewiry szlakiem J.P. Śliwy. Pierwszym singlem tego wydawnictwa jest utwór “Dobrze”. Piosenkę promuje teledysk zrealizowany według pomysłu duetu reżyserskiego Zosi Zija i Jacka Pióro.

[kad_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=WZTyMbyl2WI&app=desktop” width=900 height=450 ]

 

Najnowsze wydawnictwo Roguckiego zaskoczy dotychczasowych fanów nietypową strukturą i brzmieniem. „J.P. Śliwa” to koncept album, w którym muzyka znajduje swoje rozwinięcie w tekście dramatycznym załączonym do krążka, a piosenki wymykają się radiowym schematom. To zapis artystycznych poszukiwań twórcy balansującego na granicy muzyki rockowej, sztuki teatralnej i medialnego mainstreamu. Album „J.P. Śliwa” ukaże się 16 października 2015 roku nakładem wydawnictwa Agora SA.

[pullquote align=center]

J.P. Śliwa” to próba podejścia do albumu muzycznego, z zakresu muzyki rozrywkowej, jako do dzieła artystycznego porównywalnego z instalacjami, rzeźbami lub collage’ami współczesnych twórców. Miejsce, gdzie piosenka przestaje być jednorodnym i niewymagającym umilaczem czasu, a staje się wezwaniem do współudziału w akcie twórczym” – mówi o najnowszym wydawnictwie Piotr Rogucki.

[/pullquote]rogucki album