SO!MUSIC

NOWA STRONA MUZYKI

Posłuchaj Premiera Zobacz

Daniel Bloom z Melą Koteluk zapowiada swój nowy album: “Katarakta” [klip]

bloom katarakta

Daniel Bloom feat. Mela Koteluk – “Katarakta”. Zobacz klip i posłuchaj pierwszego singla z nadchodzącego albumu artysty.

 

Daniel Bloom, a właściwie Daniel Tomasz Borcuch, to znany i ceniony polski kompozytor, muzyk i producent. Muzyczna przeszłość Blooma to wycieczka po najróżniejszych brzmieniach. Zaczynał na perkusji w zespole punkowym, realizował dźwięk dla Teatru Polskiego Radia, grał na klawiszach, założył dwa zespoły, komponował muzykę filmową i reklamową. Uznanie przyniosły mu ścieżki dźwiękowe do filmów swojego brata, Jacka Borcucha – Wszystko co kocham i Nieulotnych, przy których współpracował z Leszkiem Możdżerem. Rok 2004 przyniósł mu nominację do “Orłów” w kategorii Najlepszy Kompozytor, za muzykę do filmu Tulipany.

16 października nakładem Warner Music Poland do sklepów trafi pierwszy producencki album Daniela Blooma, Lovely Fear. Do współpracy przy projekcie Bloom zaprosił takich artystów jak Gaba Kulka, Tomek Makowiecki, Jon Sutcliffe (The Sulk), Marsija oraz Mela Koteluk.

W piątek 11.09.2015 w Radiowej Trójce w audycji Piotra Stelmacha – Myśliwiecka/3/5/7, swoją premierę miał pierwszy singiel zapowiadający nowy materiał. Mowa o utworze Katarakta, w którym wokalnie udziela się Mela Koteluk. Artystka odpowiedzialna była również za tekst utworu i jak sama wspomniała podczas wywiadu w Trójce, był to najszybciej napisany tekst w jej życiu. Mamy tu do czynienia z bardzo ciekawym i dość nieoczywistym połączniem – muzyki elektronicznej z wokalem Meli Koteluk, dotąd kojarzonej z lżejszymi kompozycjami. Na pozór dwa odrębne światy, tu współgrają idealnie.

Do Katarakty powstał z rozmachem nakręcony teledysk, który miał właśnie swoją premierę.Ogląda się go z zapartym tchem! Obraz w reżyserii Klaudiusza Chrostowskiego kręcono w Kwidzynie i w Warszawie, a wśród obsady pojawiają się takie nazwiska jak Maciej Zakościelny, Nastazja Gonera, Matylda Borcuch i Mela Koteluk.

Jak wspominał Bloom w jednym z wywiadów, Lovely Fear jest jego płytą marzeń. Jak na razie nowy materiał zapowiada sie bardzo obiecująco. Z pewnością będzie to jedna z najgorętszych premier nadchodzącej jesieni. Pierwszy singiel z Melą Koteluk był strzałem w dziesiątkę, mamy nadzieję, że resztę materiału również będziemy zapętlać jak Kataraktę.

 

[kad_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=IvjwTcbFkpE” width=900 height=450 ]