SO!MUSIC

NOWA STRONA MUZYKI

Festiwale Orange Warsaw Festival

Ostatni ogłoszeni artyści Orange Warsaw Festival 2015!Twin Atlantic, Ørganek, RusT i Bibobit na Orange Warsaw Festival 2015!

 Poznaj pełny line-up Orange Warsaw Festival 2015!

Czterech wykonawców zamyka line-up tegorocznej edycji Orange Warsaw Festival. Twin Atlantic zagrają w piątek – 12 czerwca. Ørganek, Rust i Bibobit wystąpią w sobotę – 13 czerwca. Tym samym znamy już wszystkich artystów, którzy wystąpią w dniach 12-14 czerwca na Torze Wyścigów Konnych Służewiec.

TWIN ATLANTIC to rockowa grupa z Glasgow w Szkocji, założona w 2007 roku. Po prawie trzech latach i ponad 300 koncertach od wydania debiutanckiego albumu „Free”, ich kariera nabrała rozpędu.

Małe koncerty klubowe zamienili na najbardziej prestiżowe sceny. Potrafili wyprzedać Shepherds Bush Empire czy grać na głównych scenach na festiwalach w Reading i Leeds. Na kolejnej płycie zespołu, „Great Divide” wyraźnie słychać dużo dojrzalsze podejście do pisania utworów. To mainstreamowy album, który łączy niezwykłą energię sceniczną grupy, mocne gitary i bębny, a jednocześnie nie odcina się od ich miłości do muzyki pop. Pojawiają się tam również klawisze czy skrzypce, które uzupełniają podniosłe melodie i teksty. „Great Divide” to album, któremu udało się powtórzyć sukces debiutanckiego albumu. Singiel ‘Heart and Soul’ miał premierę w audycji Zane Lowe w BBC Radio 1 jako ‘Najgorętszy kawałek na świecie’, a cały album znalazł się w czołówce UK Rock Chart.

ØRGANEK to kwartet sygnowany nazwiskiem lidera, autora muzyki oraz tekstów, Tomasza Organka . Jego debiutancka płyta „Głupi” (Mystic Production, 2014) podbiła rynek wydawniczy w Polsce w ubiegłym roku.

ØRGANEK jest laureatem licznych nagród (m.in. Mateusz Trójki 2014, Nagroda im. Grzegorza Ciechowskiego 2014, nominacja do nagrody Fryderyk 2015) oraz uczestnikiem największych polskich festiwali (m.in. Orange Warsaw Festival 2014). Single Kate Moss (nr 1 na liście Eska Rock), Ta nasza młodość (16 tyg. na liście LP3), Głupi Ja (od 24 tyg. na liście LP3) na stale zagościły na playlistach rozgłośni radiowych w całej Polsce. Podczas występów na żywo muzyka kwartetu realizowana wymyka się jednoznacznym rockowym aranżacjom, które usłyszeć można na płycie Głupi. To raczej spektakl, w którym improwizacja i nieskrępowana ekspresja sceniczna. To prawdziwa uczta muzyczna dla słuchaczy poszukujących tego, co unikatowe, wolne i prawdziwe. Śmiało można nazwać go muzycznym odkryciem roku 2014.

RusT czerpie inspiracje z dokonań najwybitniejszych twórców rock’n’rolla. W kompozycjach zespołu słychać wyraźnie tradycyjne brzmienia z lat 60′ i 70′ we współczesnych aranżacjach.

To nadaje im świeżości i nowatorskości. Ta nowa jakość spowodowała, że poznaniacy szturmem wtagnęli na sceny największych rockowych festiwali. W 2014 roku zespół wydał swój debiutancki album „White Fog„. Płyta została bardzo wysoko oceniona przez krytyków zarówno za złożoną warstwę muzyczną jak i za niebanalne teksty.

BIBOBIT to zespół, którego nie da się̨ opisać jednym zdaniem, ponieważ świadomie przekracza granice gatunkowe.

Artyści nieszablonowo łączą jazzowe harmonie, magię rytmu i tłustą elektronikę z energetycznym wokalem. Kochają moc żywych instrumentów i nieskrępowaną improwizację, a nowoczesne brzmienia bardzo ich inspirują.
Bibobit to synergia jazzu, hip-hopu, elektroniki, rymu i melodii w niezwykle wysmakowanej formie. 
Wolą nie mówić dla kogo tworzą. No chyba, że mowa o pasji – dla niej zawsze! W nagraniu ich debiutanckiego singla „Plotka” wzięła udział Urszula Dudziak, która podsumowała tę współpracę krótko: „W tej muzyce jest wolność́ (…) i to mnie bardzo inspiruje”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ