» » Orange Warsaw Festival ogłasza kolejne gwiazdy!

Orange Warsaw Festival ogłasza kolejne gwiazdy!

Orange Warsaw Festival ogłasza kolejne gwiazdy tegorocznej edycji!Orange Warsaw Festival ogłasza kolejnych artystów tegorocznej edycji. Tym razem do składu dołączają Mark Ronson i Birth of Joy oraz Hey i Katarzyna Nosowska. To oczywiście nie koniec ogłoszeń, kolejni wykonawcy zostaną ogłoszeni w najbliższych tygodniach. Zapowiada się znakomita muzyczna uczta! Kolejna edycja Orange Warsaw Festival odbędzie się 12-14 czerwca 2015 roku na Torze Wyścigów Konnych Służewiec. Wystąpi ponad 30 artystów na dwóch scenach!
Mark Ronson to angielski muzyk, DJ, wokalista i producent muzyczny. Swój debiutancki album, Here Comes the Fuzz, wydał w 2003 roku, jednak komercyjny sukces przyniosło mu dopiero drugie wydawnictwo – wydany w 2007 roku album Version. Krążek zajął drugie miejsce na brytyjskiej liście sprzedaży UK Album Chart oraz zawierał trzy kawałki, które znalazły się w pierwszej dziesiątce UK Singles Chart. Album zaowocował również przyznaniem Ronsonowi prestiżowej BRIT Award za Best British Male Solo Artist w 2008 roku. Lista gości, którzy pojawili się na krążku jest powalająca i znajdują się na niej m.in. Amy Winehouse czy Robbie Williams. Trzeci album Ronsona, zatytułowany Record Collection miał premierę 27 września 2010 roku i kontynuował pasmo sukcesów producenta, ponownie debiutując na drugim miejscu UK Album Chart.
Najnowsze wydawnictwo Marka Ronsona to wydany w styczniu 2015 roku album Uptown Funk. Album jest największym do tej pory sukcesem artysty, zawiera m.in. nagrany wspólnie z Bruno Marsem utwór Uptown Funk, który jest pierwszym singlem muzyka, który znalazł się na szczycie UK Singles Chart. W styczniu 2015 roku Ronson ponownie otrzymał nominację do BRIT Award, tym razem w kategorii British Single of the Year.


Mark Ronson wystąpi na Orange Warsaw Festival 13 czerwca.Birth of Joy mają na koncie ponad 170 koncertów w 2014 roku w Europie, Ameryce a nawet w Afryce. Ten Holenderski zespół psychodeliczno-rockowy nie raz udowodnił że jest prawdziwą rockową sensacją!
Zespół osiągnął mistrzostwo w pobudzaniu prymitywnych emocji, które leżą w nas głęboko ukryte, emocji, która wybucha za każdym razem, kiedy odkrywamy coś czystego, prawdziwego i autentycznego. Sex, drugs and rock&roll – to dokładnie to, czym jest zespół Birth of Joy!
Widoczny wpływ psychodeliki, bluesa i rozgrzanego do czerwoności rock&roll’a sprawią że poczujecie dawne brzmienie zespołów takich jak MC5, The Doors czy nawet Pink Floyd! Równocześnie muzycy prezentują nowoczesny miks muzyczny łączący grunge i punk, tworząc swoje własne, niepowtarzalne brzmienie. Zespół rozpoczyna misję przywrócenia psychodelicznego rock&roll’a z lat sześćdziesiątych do współczesnej rzeczywistości niosąc energię, której nie sposób się oprzeć!


Birth of Joy wystąpią na Orange Warsaw Festival 14 czerwca.

HEY to jeden z najważniejszych polskich zespołów rockowych od lat wpływający na historię polskiej muzyki. Od 1992 roku ich twórczość – znakomite kompozycje opatrzone poruszającymi i szczerymi tekstami Katarzyny Nosowskiej – szybko zjednały sobie publiczność. Pierwsza płyta Hey’a Firewydana w 1993 roku jest dziś jedną z najmocniejszych pozycji kanonu polskich albumów rockowych. Przez ponad 20 lat działalności zespół oscyluje między grungem, rockiem alternatywnym aż po elektronikę. Z takim stażem i dorobkiem mogliby już po prostu odcinać kupony, wydawać wyłącznie składanki z największymi przebojami i dzielić z się kombatanckimi wspomnieniami z czytelnikami kolorowych gazet. Hey to jednak prawdziwy fenomen – z każdą nową płytą wymyśla się na nowo, za każdym razem zawieszając poprzeczkę wyżej, zarówno sobie, jak i swoim fanom.


Do Rycerzy, do Szlachty, do Mieszczan, dziesiąty album studyjny w dorobku formacji, to z jednej strony nawiązanie do najnowszych trendów światowej alternatywy, a z drugiej stuprocentowy Hey – połączenie enigmatycznych tekstów i charyzmatycznego śpiewu Kasi Nosowskiej, wizjonerskich kompozycji oraz produkcyjnego sznytu.


Hey wystąpią na Orange Warsaw Festival 12 czerwca.

Katarzyna Nosowska to wokalistka rozpoczęła karierę muzyczną u schyłku lat 80-tych i błyskawicznie podbiła serca polskiej publiczności.

Poza działalnością w rockowej grupie HEY i gościnnymi występami w innych zespołach, Nosowska prowadzi niezwykle udaną karierę solową. Wydała do tej pory sześć albumów studyjnych, z których ostatnie dwa, Osiecka (2008) i 8 (2011), pokryły się platyną. Jest również laureatką wielu nagród i wyróżnień. Ma na koncie między innymi ponad dwadzieścia Fryderyków, w większości za osiągnięcia solowe. Tylko w 2012 roku uzyskała sześć nominacji do tej zaszczytnej statuetki.

Nosowska zaprezentuje przekrojowy repertuar – głównie najważniejsze i najbardziej znane utwory z solowej działalności. Dodatkowo będzie można usłyszeć kilka bardzo dawno niegranych, elektronicznych kompozycji Andrzeja Smolika – zapewne będzie to gratka dla fanów twórczości Artystki.

Katarzyna Nosowska wystąpi na Orange Warsaw Festival 13 czerwca.

Zostaw Komentarz