SO!MUSIC

NOWA STRONA MUZYKI

Festiwale PiotrkOFF Art Festival

Jóga i Sonia Pisze Piosenki zagrają na Piotkoff Art Festival!Już w przyszłym tygodniu w Piotrkowie Trybunalskim rusza szósta edycja PiotrkOFF Art Festival! Poznaliśmy kolejnych artystów, którzy dołączyli do składu festiwalu. Piotrków Trybunalski – 19-20 września. Nie może Was tam zabraknąć!W tym roku na PiotrkOFF będzie m.in. jazz, skandynawskie brzmienia, energetyczny alternatywny rock i elektronika. Zaproszeni artyści to czołówka polskiej alternatywy: 
Babu Król, Jazzpospolita, Inqbator, Plum, Hanimal oraz Łagodna Pianka. Ale to jeszcze nie koniec! Do składu artystów dołączył właśnie śląski duet Jóga oraz młoda i obiecująca songwriterka Sonia Pisze Piosenki! Bardzo cieszymy się, ze jest w kraju nad Wisłą festiwal który stawia na młodych i debiutujących artystów!Na imprezie tradycyjnie najwięcej będzie muzyki, ale jak zwykle nie zabraknie też innych dziedzin sztuki! Koncerty odbędą się na terenie starego miasta – w kilku lokalach, na Rynku Piotrkowskim oraz w dwóch kościołach. Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny! CZYTAJ WIĘCEJ!

Sonia Pisze PiosenkiSonia Pisze Piosenki to projekt pochodzącej z Warszawy Soni Wąsowskiej. Szerszej publiczności dała się poznać za sprawą songwriterskich wieczorków organizowanych w Klubojadalni Eufemia i, co przyszło chwilę później, występów przed duetem Lilly Hates Roses. Razem z nimi koncertowała na terenie całej Polski, zwiedziła też Irlandię. Znalazła się w line upie tegorocznego Halfway Festival oraz Alter Fest.
26 czerwca ukazała się jej debiutancka EP „Friends To Lovers” Singlowy kawałek „Movie Qoutes” miał swą premierę w audycji „Offensywa” w radiowej Trójce. Na płycie znajdują się cztery utwory utrzymane w folkowej stylistyce. Mało jest w Polsce dziewczyn z gitarą. Jeszcze mniej, które swoimi piosenkami poruszają emocje.


JógaNastoletni duet ze Śląska poszukuje swojej drogi na obszarze nowych brzmień, co przekłada się na chwytające za serce piosenki. To autorska wizja muzyki podbita wysokim stężeniem emocji. Akustyczna gitara połączona z elektronicznymi eksperymentami nadaje niepokojący ton dźwiękom z innej planety. Kosmiczność Jógi (nazwa zespołu pochodzi od piosenki Bjork) wymyka się opisom i szufladkom. Niektórzy porównują ich do King Krule, inni widzą w nich następców King Of Conveniance, ale porównania te pokazują tylko część ich muzyki. Rafał Skowroński (wokal, elektronika) i Kamil Łukasiuk (gitara) stawiają na szczerość przekazu i trans. Wokal Rafała ma w sobie soulową surowość i amerykański luz. Gitara Kamila błądzi pomiędzy ciszą, a zadumą, ale jej brzmienie jest wyraziste.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ